Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Przekrój
Nr: 37 (2934)
Miejsce wydania: Kraków
Rok: 2001
W połowie lat 50. zakupił pierwszy odrzutowiec - Boeing 707. Z powodu kłopotów finansowych w 1986 r. linie lotnicze zostały zmuszone do drastycznej redukcji usług. Zaprzestały działalności 4 grudnia 1991 r.
We wczesnych latach 60. Juan Trippe w związku z wprowadzeniem odrzutowców zmienił znak firmowy (poprzednim logo Pan Amu była uskrzydlona kula ziemska). Projekt nowojorskiego architekta Edwarda Burnsa z 1964 roku - słynny Blue Globe (Błękitny Glob) - umieszczono już na pierwszych boeingach. Po likwidacji linii lotniczych za prawo do nazwy i logo zapłacono 1,3 mln dolarów.
Łukasz Dziatkiewicz

"NOWY BULWIEĆ"
- Pieśń 4

W imię etyki
i moralności,
i zwykłej, ludzkiej
przyzwoitości,

pod
W połowie lat 50. zakupił pierwszy odrzutowiec - &lt;name type="prod"&gt;Boeing 707&lt;/&gt;. Z powodu kłopotów finansowych w 1986 r. linie lotnicze zostały zmuszone do drastycznej redukcji usług. Zaprzestały działalności 4 grudnia 1991 r. <br>We wczesnych latach 60. &lt;name type="person"&gt;Juan Trippe&lt;/&gt; w związku z wprowadzeniem odrzutowców zmienił znak firmowy (poprzednim logo &lt;name type="org"&gt;Pan Amu&lt;/&gt; była uskrzydlona kula ziemska). Projekt nowojorskiego architekta &lt;name type="person"&gt;Edwarda Burnsa&lt;/&gt; z 1964 roku - słynny &lt;foreign lang="eng"&gt;Blue Globe&lt;/&gt; (Błękitny Glob) - umieszczono już na pierwszych boeingach. Po likwidacji linii lotniczych za prawo do nazwy i logo zapłacono 1,3 mln dolarów. <br>&lt;au&gt;Łukasz Dziatkiewicz&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="poem"&gt;&lt;tit&gt;"NOWY BULWIEĆ"&lt;/&gt;<br>&lt;div1&gt;&lt;tit1&gt;- Pieśń 4&lt;/&gt;<br><br>W imię etyki<br>i moralności,<br>i zwykłej, ludzkiej <br>przyzwoitości,<br><br>pod
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego