Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Przekrój
Nr: 37 (2934)
Miejsce wydania: Kraków
Rok: 2001
i antropologów firma Harper and Collins.
Dzieło Jana Knapperta - po "Mitologii Indii" - jest drugą książką tego autora przyswojoną polskiemu czytelnikowi (zapowiada się już następną - "Mitologię Afryki"). Słowa "mitologia" należałoby tu użyć w liczbie mnogiej. Wszak, jak zauważa autor, mowa jest o mitologicznym materiale z obszaru, który zajmuje 1/3 powierzchni kuli ziemskiej i podzielony jest na około 50 organizmów politycznych. Prezentacja obejmuje mityczne tradycje Malezji, Tajlandii, Korei, Polinezji, Melanezji, Mikronezji, Indonezji, Japonii oraz Filipin.
Książka zawiera bogatą bibliografię anglojęzyczną, którą polski wydawca uzupełnił o literaturę rodzimą i tłumaczoną. Dla hobbystów i profesjonalistów mitoznawstwa jest to pozycja obowiązkowa. (TS)

Jan Knappert, Mitologia
i antropologów firma &lt;name type="org"&gt;Harper and Collins&lt;/&gt;. <br>Dzieło Jana Knapperta - po "&lt;name type="tit"&gt;Mitologii Indii&lt;/&gt;" - jest drugą książką tego autora przyswojoną polskiemu czytelnikowi (zapowiada się już następną - "Mitologię Afryki"). Słowa "mitologia" należałoby tu użyć w liczbie mnogiej. Wszak, jak zauważa autor, mowa jest o mitologicznym materiale z obszaru, który zajmuje 1/3 powierzchni kuli ziemskiej i podzielony jest na około 50 organizmów politycznych. Prezentacja obejmuje mityczne tradycje Malezji, Tajlandii, Korei, Polinezji, Melanezji, Mikronezji, Indonezji, Japonii oraz Filipin. <br>Książka zawiera bogatą bibliografię anglojęzyczną, którą polski wydawca uzupełnił o literaturę rodzimą i tłumaczoną. Dla hobbystów i profesjonalistów mitoznawstwa jest to pozycja obowiązkowa. &lt;au&gt;(TS)&lt;/&gt;<br><br>Jan Knappert, &lt;name type="tit"&gt;Mitologia
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego