Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Motor
Nr: 38
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1975
licznymi innymi samochodami budowlane wywrotki, ZIŁ-y, HDS-y, tamując tempo. Nie było to jednak najważniejsze. Znacznie gorsze była to, iż podskakiwały na jezdni gubione kamienie, gotowe w każdej chwili wybić szybę, że na jezdnię wylewana była jakaś biaława maź, okropnie śliska, która po wyschnięciu przemieniała się w tumany jasnego kurze, co zmuszało w upalny dzień do zamykania okien.
Ponieważ kierowcy tych ciężarówek uznawali widać swoje wyjątkowe pierwszeństwo w każdej sytuacji drogowej, panosząc się na nie wyłączonej z normalnego ruchu jezdni, budzili u przejeżdżających pewne obawy, czy aby dopiero co rozpoczęty urlop tu właśnie się nie zakończy.
Gdy zobaczyłem jednak interweniującą
licznymi innymi samochodami budowlane wywrotki, ZIŁ-y, HDS-y, tamując tempo. Nie było to jednak najważniejsze. Znacznie gorsze była to, iż podskakiwały na jezdni gubione kamienie, gotowe w każdej chwili wybić szybę, że na jezdnię wylewana była jakaś biaława maź, okropnie śliska, która po wyschnięciu przemieniała się w tumany jasnego kurze, co zmuszało w upalny dzień do zamykania okien.<br>Ponieważ kierowcy tych ciężarówek uznawali widać swoje wyjątkowe pierwszeństwo w każdej sytuacji drogowej, panosząc się na nie wyłączonej z normalnego ruchu jezdni, budzili u przejeżdżających pewne obawy, czy aby dopiero co rozpoczęty urlop tu właśnie się nie zakończy. <br>Gdy zobaczyłem jednak interweniującą
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego