Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Kwiaty
Nr: 2
Miejsce wydania: Kraków
Rok: 1988
dekorować groby bliskich! O tempora, o mores... wzdychał w takich przypadkach starożytny Rzymianin, narzekając na nowe czasy i dziwaczne obyczaje.
Roślinne jajka rzeczywiście istnieją. Jest to odmiana oberżyny Solanum melongena - roślina jednoroczna, o dość sztywnych łodygach rozgałęziających się, liściach dużych (do 10 cm długości) i owocach do złudzenia przypominających jaja kurze czy kacze. Do wzrostu wymaga ciepłej, żyznej ziemi - podobnie jak ogórki. Zaleca się także wczesny wysiew - w marcu, a potem uprawę w odkrytych skrzyniach inspektowych lub w miniszklarence czy namiocie foliowym.
O kapustach ozdobnych
KWIATY wspominały już dwukrotnie. Rośliny pokazywały się i znikały z naszych ogrodów. Ubiegłego roku zrobiły furorę
dekorować groby bliskich! &lt;foreign&gt;O tempora, o mores... &lt;/foreign&gt; wzdychał w takich przypadkach starożytny Rzymianin, narzekając na nowe czasy i dziwaczne obyczaje. <br>Roślinne jajka rzeczywiście istnieją. Jest to odmiana oberżyny &lt;foreign&gt;Solanum melongena&lt;/foreign&gt; - roślina jednoroczna, o dość sztywnych łodygach rozgałęziających się, liściach dużych (do 10 cm długości) i owocach do złudzenia przypominających jaja kurze czy kacze. Do wzrostu wymaga ciepłej, żyznej ziemi - podobnie jak ogórki. Zaleca się także wczesny wysiew - w marcu, a potem uprawę w odkrytych skrzyniach inspektowych lub w miniszklarence czy namiocie foliowym. <br>&lt;tit1&gt;O kapustach ozdobnych&lt;/tit1&gt; <br>KWIATY wspominały już dwukrotnie. Rośliny pokazywały się i znikały z naszych ogrodów. Ubiegłego roku zrobiły furorę
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego