Typ tekstu: Książka
Autor: Piątkowska Monika, Talko Leszek
Tytuł: Talki w wielkim mieście
Rok wydania: 2002
Rok powstania: 2001
wszystko
No i stało się: przestaliśmy być atrakcyjni dla naszych przyjaciół. A żona przestrzegała: "Nie kupuj nowego odkurzacza". Historię starego kurzojada opowiadaliśmy przyjaciołom przez dwa lata, do końca zachowując świetną słuchalność. A już rekord padł, gdy doszliśmy do momentu, jak z resztką ułamanej rurki czołgałem się pod stołem, usiłując posprzątać kurze, żona zaś powiedziała: "Przecież nie mamy kury".
Niestety. Kiedy trzy tygodnie temu zadzwonił Roszko z zaproszeniem na imieniny pani Roszko i pytaniem, co nowego z odkurzaczem (zawsze ubarwialiśmy jego imprezy tą opowieścią), odrzekliśmy prawdomównie:
- Mamy nowy. Natomiast nasze koty...
Nim skończyliśmy, Roszko ziewał jak hipopotam.
- Fantastyczne - podsumował. - Zadzwonię jeszcze, co
wszystko&lt;/&gt;<br>No i stało się: przestaliśmy być atrakcyjni dla naszych przyjaciół. A żona przestrzegała: "Nie kupuj nowego odkurzacza". Historię starego &lt;orig&gt;kurzojada&lt;/&gt; opowiadaliśmy przyjaciołom przez dwa lata, do końca zachowując świetną słuchalność. A już rekord padł, gdy doszliśmy do momentu, jak z resztką ułamanej rurki czołgałem się pod stołem, usiłując posprzątać kurze, żona zaś powiedziała: "Przecież nie mamy kury".<br>Niestety. Kiedy trzy tygodnie temu zadzwonił Roszko z zaproszeniem na imieniny pani Roszko i pytaniem, co nowego z odkurzaczem (zawsze ubarwialiśmy jego imprezy tą opowieścią), odrzekliśmy prawdomównie:<br>- Mamy nowy. Natomiast nasze koty...<br>Nim skończyliśmy, Roszko ziewał jak hipopotam.<br>- Fantastyczne - podsumował. - Zadzwonię jeszcze, co
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego