Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Stolica
Nr: 10
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1962
695, z czego 1.200 na Mokotowie, a więc samych podków potrzeba zawsze cztery razy więcej: na każde kopyto jedną. Mamy więc i cechowych kowali 102, z których większość dochowuje wierności tzw. kowalstwu czarnemu: kują konie, okuwają wozy, wykuwają pióra do resorów samochodowych, wyrabiają brony, pługi i narzędzia rolnicze, części kute do kieratów, bosaki strażackie, haki i setki innych najprzydatniejszych w każdym gospodarstwie przedmiotów.
Tym właśnie trudnią się kowale Stanisław Łagocki i Antoni Nyczke z ulicy Wielickiej na Mokotowie, których stara kuźnia (istnieje już w tym miejscu ponad 40 lat) zainteresowała swoją egzotyką naszego reportera. (Kr)


Helena Balicka-Kozłowska
Przed sześćdziesięciu
695, z czego 1.200 na Mokotowie, a więc samych podków potrzeba zawsze cztery razy więcej: na każde kopyto jedną. Mamy więc i cechowych kowali 102, z których większość dochowuje wierności tzw. kowalstwu czarnemu: kują konie, okuwają wozy, wykuwają pióra do resorów samochodowych, wyrabiają brony, pługi i narzędzia rolnicze, części kute do kieratów, bosaki strażackie, haki i setki innych najprzydatniejszych w każdym gospodarstwie przedmiotów. <br>Tym właśnie trudnią się kowale Stanisław Łagocki i Antoni Nyczke z ulicy Wielickiej na Mokotowie, których stara kuźnia (istnieje już w tym miejscu ponad 40 lat) zainteresowała swoją egzotyką naszego reportera. &lt;au&gt;(Kr)&lt;/au&gt;<br>&lt;gap&gt; &lt;/div&gt;<br><br>&lt;page nr=14&gt; &lt;div&gt;&lt;au&gt;Helena Balicka-Kozłowska&lt;/&gt; <br>&lt;tit&gt;Przed sześćdziesięciu
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego