Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Metropol
Nr: 6/03
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2001
przeprowadzonego na podejrzanych o pryszczycę świniach importowanych z Wielkiej Brytanii są negatywne. W Niemczech władze zamknęły w poniedziałek farmę w Brandenburgii, w której znajduje się świnia podejrzana o pryszczycę.
Pryszczycy obawiają się także na Islandii. Dyrektor tamtejszego wydziału ochrony zdrowia zwrócił się do zwierzchników o wyrażenie zgody na wybicie migrujących łabędzi w celu sprawdzenia, czy nie przeniosły one wirusa pryszczycy z Wysp Brytyjskich. Prośba ta spowodowała protesty ornitologów, którzy uważają za niemożliwe określenie, skąd pochodzą łabędzie.
(PAP)


Generalne odśnieżanie w Moskwie Silne opady śniegu w nocy z niedzieli na poniedziałek doprowadziły do chaosu komunikacyjnego w rosyjskiej stolicy.
(PAP)Sąd wskaże winnych
przeprowadzonego na podejrzanych o pryszczycę świniach importowanych z Wielkiej Brytanii są negatywne. W Niemczech władze zamknęły w poniedziałek farmę w Brandenburgii, w której znajduje się świnia podejrzana o pryszczycę.<br>Pryszczycy obawiają się także na Islandii. Dyrektor tamtejszego wydziału ochrony zdrowia zwrócił się do zwierzchników o wyrażenie zgody na wybicie migrujących łabędzi w celu sprawdzenia, czy nie przeniosły one wirusa pryszczycy z Wysp Brytyjskich. Prośba ta spowodowała protesty ornitologów, którzy uważają za niemożliwe określenie, skąd pochodzą łabędzie.&lt;/&gt;<br>&lt;au&gt;(PAP)&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news"&gt;<br>Generalne odśnieżanie w Moskwie Silne opady śniegu w nocy z niedzieli na poniedziałek doprowadziły do chaosu komunikacyjnego w rosyjskiej stolicy.&lt;/&gt;<br>&lt;au&gt;(PAP)&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Sąd wskaże winnych
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego