Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Przegląd Wojsk Lądowych
Nr: 4 (34)
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1962
lotnictwie przeważnie do celów nawigacyjnych, a w wojskach lądowych przede wszystkim w celu wykrycia i określenia połażenia pracujących w terenie radiostacji przeciwnika. A zatem do celów nawigacyjnych namierza się za, pomocą radiopelengatora (namiernika) radiostacje, których położenie jest znane (aby określić miejsce znajdowania się własnego okrętu lub samolotu), a w wojskach lądowych - radiostacje o nieznanym położeniu. W tych okolicznościach pelengatory rozmieszcza się w terenie w znacznej odległości od siebie.
Namierzanie może być dokonywane za pomocą dwóch lub trzech namierników (rys. 1 i rys. 2). Zarządzający namiar danej radiostacji musi znać i mieć naniesione na mapę miejsca znajdowania się tych namierników.
Po dokonaniu
lotnictwie przeważnie do celów nawigacyjnych, a w wojskach lądowych przede wszystkim w celu wykrycia i określenia połażenia pracujących w terenie radiostacji przeciwnika. A zatem do celów nawigacyjnych namierza się za, pomocą radiopelengatora (namiernika) radiostacje, których położenie jest znane (aby określić miejsce znajdowania się własnego okrętu lub samolotu), a w wojskach lądowych - radiostacje o nieznanym położeniu. W tych okolicznościach pelengatory rozmieszcza się w terenie w znacznej odległości od siebie.<br>Namierzanie może być dokonywane za pomocą dwóch lub trzech namierników (rys. 1 i rys. 2). Zarządzający namiar danej radiostacji musi znać i mieć naniesione na mapę miejsca znajdowania się tych namierników.<br>Po dokonaniu
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego