Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 04.09
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
samego obozu politycznego. Rządzący z poparciem wojska 67-letni Buteflika, sprawuje urząd od 1999 roku i ubiega się teraz o reelekcję. Według sondaży to właśnie on ma największe szanse na zwycięstwo.
O fotel prezydencki walczą też szefowa trockistowskiej Partii Pracujących Louisa Hanoune, lider Zgromadzenia na rzecz Kultury i Demokracji (opozycja laicka) Said Saadi, przywódca Ruchu na rzecz Reformy Narodowej (radykalni islamiści) Abdallah Dżaballah i szef niewielkiej partii nacjonalistycznej Ali Fawzi Rebaine. Umiarkowane partie islamskie, które nie wystawiły własnych kandydatów, wezwały wyborców do głosowania albo na Buteflikę, albo na Benflisa. Armia zapowiedziała neutralność.
Berberowie, którzy ogłosili bojkot wyborów, wzniecali wczoraj zamieszki w
samego obozu politycznego. Rządzący z poparciem wojska 67-letni &lt;name type="person"&gt;Buteflika&lt;/&gt;, sprawuje urząd od 1999 roku i ubiega się teraz o reelekcję. Według sondaży to właśnie on ma największe szanse na zwycięstwo.<br>O fotel prezydencki walczą też szefowa trockistowskiej &lt;name type="org"&gt;Partii Pracujących&lt;/&gt; &lt;name type="person"&gt;Louisa Hanoune&lt;/&gt;, lider &lt;name type="org"&gt;Zgromadzenia na rzecz Kultury i Demokracji&lt;/&gt; (opozycja laicka) &lt;name type="person"&gt;Said Saadi&lt;/&gt;, przywódca &lt;name type="org"&gt;Ruchu na rzecz Reformy Narodowej&lt;/&gt; (radykalni islamiści) &lt;name type="person"&gt;Abdallah Dżaballah&lt;/&gt; i szef niewielkiej partii nacjonalistycznej &lt;name type="person"&gt;Ali Fawzi Rebaine&lt;/&gt;. Umiarkowane partie islamskie, które nie wystawiły własnych kandydatów, wezwały wyborców do głosowania albo na &lt;name type="person"&gt;Buteflikę&lt;/&gt;, albo na &lt;name type="person"&gt;Benflisa&lt;/&gt;. Armia zapowiedziała neutralność.<br>Berberowie, którzy ogłosili bojkot wyborów, wzniecali wczoraj zamieszki w
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!