Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Kultura
Nr: 6
Miejsce wydania: Warszawa
Rok wydania: 1978
Rok powstania: 2005
obecnej koalicji rządowej 44 proc. głosów w marcowych wyborach, socjalistom i lewicowym radykałom 28 proc., komunistom 21 proc. i 4 proc. tzw. ekologom, czyli obrońcom środowiska naturalnego.
- E. Berlinguer, przemawiając na plenum KC WłPK postulował stworzenie rządu jedności narodowej z udziałem komunistów lub w razie oporu chadecji - utworzenie rządu partii laickich, który chadecja popierałaby, bez uczestniczenia w nim.
- Spiros Kiprianu został proklamowany, prezydentem Cypru na nową 5-letnią kadencję.
- rząd hiszpański zalegalizował partię baskijską; ogłaszając jednocześnie amnestią dla jej członków, skazanych za terrorystyczne zamachy, m.in. na premiera adm. Carrero Blanco w r. 1974.
- Zgodnie z postanowieniami Aktu Końcowego KBWE na
obecnej koalicji rządowej 44 proc. głosów w marcowych wyborach, socjalistom i lewicowym radykałom 28 proc., komunistom 21 proc. i 4 proc. tzw. ekologom, czyli obrońcom środowiska naturalnego. <br>- E. Berlinguer, przemawiając na plenum KC WłPK postulował stworzenie rządu jedności narodowej z udziałem komunistów lub w razie oporu chadecji - utworzenie rządu partii laickich, który chadecja popierałaby, bez uczestniczenia w nim. <br>- Spiros Kiprianu został proklamowany, prezydentem Cypru na nową 5-letnią kadencję. <br>- rząd hiszpański zalegalizował partię baskijską; ogłaszając jednocześnie amnestią dla jej członków, skazanych za terrorystyczne zamachy, m.in. na premiera adm. Carrero Blanco w r. 1974. <br>- Zgodnie z postanowieniami Aktu Końcowego KBWE na
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!