Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Ilustrowany
Nr: 39
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1934
którzy wydali obiad dla wszystkich ubogich miasta, aby w czasie tak uroczystej chwili nie było w mieście ani jednego głodnego człowieka.
Święto II pułku szwoleżerów zostawia jaknajmilsze wspomnienia, i pokazuje nam wojsko z tej najmilszej strony - pietyzmu dla bohaterstwa.
Z.


"W CIENIU MOJEGO GŁOŚNIKA"
Z zadowoleniem stwierdzam, że skromne moje laickie uwagi znalazły potwierdzenie w poznańskiem piśmie literackiem ("Życie literackie") w artykule p. Jana Ulatowskiego. P. Ulatowski mianowicie obszernie rozwija zastrzeżenia jakie mieć musi polski świat literacki w stosunku do poczynań Polskiego Radja. Mówi więc i o niedorzecznej koncepcji idealnego a więc nieistniejącego słuchacza, i o troskliwem wyjaławianiu każdej ekspozycji literackiej
którzy wydali obiad dla wszystkich ubogich miasta, aby w czasie tak uroczystej chwili nie było w mieście ani jednego głodnego człowieka.<br>Święto II pułku szwoleżerów zostawia jaknajmilsze wspomnienia, i pokazuje nam wojsko z tej najmilszej strony - pietyzmu dla bohaterstwa.<br>Z.<br>&lt;gap&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="art"&gt;"W CIENIU MOJEGO GŁOŚNIKA"&lt;/&gt;<br>Z zadowoleniem stwierdzam, że skromne moje laickie uwagi znalazły potwierdzenie w poznańskiem piśmie literackiem ("Życie literackie") w artykule p. Jana Ulatowskiego. P. Ulatowski mianowicie obszernie rozwija zastrzeżenia jakie mieć musi polski świat literacki w stosunku do poczynań Polskiego Radja. Mówi więc i o niedorzecznej koncepcji idealnego a więc nieistniejącego słuchacza, i o troskliwem wyjaławianiu każdej ekspozycji literackiej
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!