Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 01.29
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
ministerstwa edukacji nie przewiduje. Można założyć z całą pewnością, że uczniowie, chcący obejść ustawowe zakazy, wykażą się tu wielką inwencją. Po czwarte wreszcie, obawiam się, że przyjęcie tej ustawy, bo najpewniej zostanie przyjęta, wywoła wiele skutków ubocznych, które wymkną się spod kontroli polityków. Może doprowadzić do traktowania jako "gorszych" w laickiej republice wszystkich tych, którzy nie kryją swej wiary: muzułmanów, chrześcijan, żydów.
G.D.


Louis Giovino, Katolicka Liga na rzecz Praw Obywatelskich i Religijnych (USA)

W USA mamy do czynienia z rozdziałem Kościoła od państwa. To, co proponuje Francja, byłoby tutaj uznane za pogwałcenie pierwszej poprawki do konstytucji, która mówi o
ministerstwa edukacji nie przewiduje. Można założyć z całą pewnością, że uczniowie, chcący obejść ustawowe zakazy, wykażą się tu wielką inwencją. Po czwarte wreszcie, obawiam się, że przyjęcie tej ustawy, bo najpewniej zostanie przyjęta, wywoła wiele skutków ubocznych, które wymkną się spod kontroli polityków. Może doprowadzić do traktowania jako "gorszych" w laickiej republice wszystkich tych, którzy nie kryją swej wiary: muzułmanów, chrześcijan, żydów.&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br>&lt;au&gt;G.D.&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div1&gt;<br>&lt;tit&gt;&lt;name type="person"&gt;Louis Giovino&lt;/&gt;, &lt;name type="org"&gt;Katolicka Liga na rzecz Praw Obywatelskich i Religijnych&lt;/&gt; (&lt;name type="place"&gt;USA&lt;/&gt;)&lt;/&gt;<br><br>&lt;q&gt;&lt;transl&gt;W USA mamy do czynienia z rozdziałem Kościoła od państwa. To, co proponuje Francja, byłoby tutaj uznane za pogwałcenie pierwszej poprawki do konstytucji, która mówi o
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

ZAGŁOSUJ NA MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021!

To już ostatnia prosta! Rozwijana lista poniżej zawiera finałową dwudziestkę. Zapoznaj się z ich znaczeniem i zagłosuj na zwycięskie słowo!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!