Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Gazeta Wyborcza
Nr: 04.05
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
Prezydent Aleksander Kwaśniewski o politykach: - Znajmy miarę w naszych sporach. Niech narodowe debaty służą Polsce, a polityczna rywalizacja nie przesłania ogólnego dobra. Niech rywale mówią o innych to, co sami chcieliby o sobie usłyszeć.

Prymas Polski kardynał Józef Glemp o zaangażowaniu w działalność dobroczynną: - Nie wystarczy samo narzekanie, krytykowanie i lamentowanie, jak to się słyszy na falach niektórych pobożnych radiostacji.

Metropolita lubelski abp Józef Życiński o "Polsce dla Polaków": - Najpiękniejsze karty naszej historii dokonywały się przy współpracy z przedstawicielami innych narodów. Hasło "Polska dla Polaków" ma korzenie głęboko pogańskie.

Biskup polowy WP Sławoj Leszek Głódź o prawie i tolerancji: - Ta nasza
Prezydent &lt;name type="person"&gt;Aleksander Kwaśniewski&lt;/name&gt; o politykach: - Znajmy miarę w naszych sporach. Niech narodowe debaty służą &lt;name type="place"&gt;Polsce&lt;/name&gt;, a polityczna rywalizacja nie przesłania ogólnego dobra. Niech rywale mówią o innych to, co sami chcieliby o sobie usłyszeć. <br><br>Prymas &lt;name type="place"&gt;Polski&lt;/name&gt; kardynał &lt;name type="person"&gt;Józef Glemp&lt;/name&gt; o zaangażowaniu w działalność dobroczynną: - Nie wystarczy samo narzekanie, krytykowanie i lamentowanie, jak to się słyszy na falach niektórych pobożnych radiostacji. <br><br>Metropolita lubelski abp &lt;name type="person"&gt;Józef Życiński&lt;/name&gt; o "&lt;name type="place"&gt;Polsce&lt;/name&gt; dla Polaków": - Najpiękniejsze karty naszej historii dokonywały się przy współpracy z przedstawicielami innych narodów. Hasło "&lt;name type="place"&gt;Polska&lt;/name&gt; dla Polaków" ma korzenie głęboko pogańskie. <br><br>Biskup polowy &lt;name type="org"&gt;WP&lt;/name&gt; &lt;name type="person"&gt;Sławoj Leszek Głódź&lt;/name&gt; o prawie i tolerancji: - Ta nasza
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego