Typ tekstu: Książka
Autor: Szymański Wojciech
Tytuł: Chemia jądrowa. Zarys problematyki przemian jądrowych
Rok: 1996
na ilościowy aspekt wzrostu energii dla ((...)) . Oba izomery każdego z nich wykazują skokowy wzrost ((...)) ; spowodowane jest to słabym wiązaniem dwóch ostatnich neutronów.
Powłoka neutronowa ((...)) wykazuje podobny efekt jak powłoka ((...)), lecz w obszarze tym energie są dużo niższe, tak że znamy tam aktualnie dużo mniej -emiterów. Charakterystyczne jest jednak, że dla lantanowców ((...)) najlżejszy emiter ((...)) . Jest to jądro ((...)) najlżejszy znany emiter . Pojawienie się emitera wśród nuklidów o tak małej liczbie atomowej musimy przypisać oddziaływaniu powłoki ((...)) na dwa neutrony poza powłoką. Zgodnie z równaniem (1.9.2-6) rozpad powinien wystąpić przy wyższych A.
Także pewne odchylenia w obszarze ((...)) mogą być związane z zamykaniem
na ilościowy aspekt wzrostu energii dla ((...)) . Oba izomery każdego z nich wykazują skokowy wzrost ((...)) ; spowodowane jest to słabym wiązaniem dwóch ostatnich neutronów.<br> Powłoka neutronowa ((...)) wykazuje podobny efekt jak powłoka ((...)), lecz w obszarze tym energie są dużo niższe, tak że znamy tam aktualnie dużo mniej -emiterów. Charakterystyczne jest jednak, że dla lantanowców ((...)) najlżejszy emiter ((...)) . Jest to jądro ((...)) najlżejszy znany emiter . Pojawienie się emitera wśród nuklidów o tak małej liczbie atomowej musimy przypisać oddziaływaniu powłoki ((...)) na dwa neutrony poza powłoką. Zgodnie z równaniem (1.9.2-6) rozpad powinien wystąpić przy wyższych A.<br> Także pewne odchylenia w obszarze ((...)) mogą być związane z zamykaniem
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego