Typ tekstu: Książka
Autor: Łęcki Włodzimierz
Tytuł: Wielkopolska
Rok: 1997
XVIIw. uczelnię o wysokim poziomie nauczania. Stare miasto otaczają planty powstałe na miejscu d. fos. W paru miejscach fragmenty d. murów miejskich. Przy ul. Polnej na pn.
wsch. od Rynku cmentarz ewangelicki założony w 1609, najstarszy cmentarz w Wielkopolsce. Szereg starych nagrobków w formach renesansowych, barokowych, rokokowych i klasycystycznych. Obecnie lapidarium.
2km na pn. Przyczyna Górna. Wieś o charakterze przedmieścia Wschowy, położona przy szosie do Sławy. Stara wieś znana od 1210. Kościół gotycki z 1 poł. XIVw. zdobiony gotyckimi portalami i blendami. Na ścianach nawy i prezbiterium cenne gotyckie freski z 1 poł. XVw.
10km na pn. Lgiń przy szosie do
XVIIw. uczelnię o wysokim poziomie nauczania. Stare miasto otaczają planty powstałe na miejscu d. fos. W paru miejscach fragmenty d. murów miejskich. Przy ul. Polnej na pn.<br>wsch. od Rynku cmentarz ewangelicki założony w 1609, najstarszy cmentarz w Wielkopolsce. Szereg starych nagrobków w formach renesansowych, barokowych, rokokowych i klasycystycznych. Obecnie lapidarium.<br> 2km na pn. Przyczyna Górna. Wieś o charakterze przedmieścia Wschowy, położona przy szosie do Sławy. Stara wieś znana od 1210. Kościół gotycki z 1 poł. XIVw. zdobiony gotyckimi portalami i blendami. Na ścianach nawy i prezbiterium cenne gotyckie freski z 1 poł. XVw.<br> 10km na pn. Lgiń przy szosie do
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego