Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 19
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
nie jest konflikt między burmistrzami, ale to wieś walczy z miastem. Nieliwodzki jest z Chorzeli, Nidzgorski ze wsi Zdziwój Stary. Wieś zawsze czuje się niedoinwestowana w porównaniu z miastem.

Tworzenie państwa w państwie

Orzeczenie wojewody jest jednoznaczne: Krzysztof Nieliwodzki powinien wrócić na swój fotel w UMiG Chorzele. To nie żadne legalne przejęcie władzy, tylko przewrót gabinetowy. Głosowanie nad odwołaniem burmistrza powinno nastąpić po czternastu, nie po siedmiu dniach od złożenia wniosku.
- Myśleli, że ukręcą sprawie łeb. Że mając większość głosów, mogą budować państwo w państwie - triumfuje Nieliwodzki, ale nie rusza się z domu.
Ruszył się tylko raz, podbudowany wymową dokumentu wojewody
nie jest konflikt między burmistrzami, ale to wieś walczy z miastem. Nieliwodzki jest z Chorzeli, Nidzgorski ze wsi Zdziwój Stary. Wieś zawsze czuje się niedoinwestowana w porównaniu z miastem.<br><br>&lt;tit&gt;Tworzenie państwa w państwie&lt;/&gt;<br><br>Orzeczenie wojewody jest jednoznaczne: Krzysztof Nieliwodzki powinien wrócić na swój fotel w UMiG Chorzele. To nie żadne legalne przejęcie władzy, tylko przewrót gabinetowy. Głosowanie nad odwołaniem burmistrza powinno nastąpić po czternastu, nie po siedmiu dniach od złożenia wniosku.<br>- Myśleli, że ukręcą sprawie łeb. Że mając większość głosów, mogą budować państwo w państwie - triumfuje Nieliwodzki, ale nie rusza się z domu.<br>Ruszył się tylko raz, podbudowany wymową dokumentu wojewody
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego