Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 22
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1995
próbowali też innej formy działalności: zainwestowali 100 tys. dolarów w pirackie płyty kompaktowe, za które mieli dostać papierosy. Nie potrafili dogadać się jednak z "miejscowymi" i wskutek przepychanek między gangami towarzystwo wpadło w ręce policji w Międzyzdrojach.

Mimo złych prognoz, pogranicze wciąż traktowane jest jako doskonałe miejsce dla rozwoju biznesu - legalnego i nielegalnego. W Szczecińskiem liczba firm typu joint venture już dawno przekroczyła tysiąc i nadal rośnie. Rozwijają się kontakty rozmaitych przedsiębiorstw współpracujących ze swymi odpowiednikami po drugiej stronie granicy. Pracownicy administracji utrzymują, że dochody tych firm łącznie idą w biliony złotych.

Pogranicze kwitnie. Zgromadziło potężny kapitał polski i zagraniczny, a
próbowali też innej formy działalności: zainwestowali 100 tys. dolarów w pirackie płyty kompaktowe, za które mieli dostać papierosy. Nie potrafili dogadać się jednak z "miejscowymi" i wskutek &lt;orig&gt;przepychanek&lt;/&gt; między gangami towarzystwo wpadło w ręce policji w Międzyzdrojach.<br><br>Mimo złych prognoz, pogranicze wciąż traktowane jest jako doskonałe miejsce dla rozwoju biznesu - legalnego i nielegalnego. W Szczecińskiem liczba firm typu &lt;foreign&gt;joint venture&lt;/&gt; już dawno przekroczyła tysiąc i nadal rośnie. Rozwijają się kontakty rozmaitych przedsiębiorstw współpracujących ze swymi odpowiednikami po drugiej stronie granicy. Pracownicy administracji utrzymują, że dochody tych firm łącznie idą w biliony złotych.<br><br>Pogranicze kwitnie. Zgromadziło potężny kapitał polski i zagraniczny, a
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego