Typ tekstu: Książka
Autor: Rudnicka Halina
Tytuł: Uczniowie Spartakusa
Rok wydania: 1996
Rok powstania: 1951
oni stoczą bój z Rzymem. I zwyciężą. Muszą zwyciężyć, bo za nimi staną wszyscy, którym panowanie Rzymian narzuciło kajdany, muszą tylko zjednoczyć się we wspólnym wysiłku, działać i myśleć, jak jedna rodzina.
0 = Codziennie przybywali nowi zbiegowie z okolic. I wszyscy donosili, że Rzym zbroi się, że w pośpiechu sformowany legion jest już w drodze. Spartakus wysyłał swoich gońców na zwiady. Nie chciał, by go Rzymianie zaskoczyli znienacka. Kalias prosił, by wódz zwolnił go na kilka dni lub wysłał razem z oddziałkiem zwiadowców. Pragnął rozpocząć poszukiwania matki.
Spartakus namyślał się chwilę, nim odpowiedział:
- Widzisz, Kaliasie, jeśli pójdziesz z oddziałem, to będziesz
oni stoczą bój z Rzymem. I zwyciężą. Muszą zwyciężyć, bo za nimi staną wszyscy, którym panowanie Rzymian narzuciło kajdany, muszą tylko zjednoczyć się we wspólnym wysiłku, działać i myśleć, jak jedna rodzina.<br>0 = Codziennie przybywali nowi zbiegowie z okolic. I wszyscy donosili, że Rzym zbroi się, że w pośpiechu sformowany legion jest już w drodze. Spartakus wysyłał swoich gońców na zwiady. Nie chciał, by go Rzymianie zaskoczyli znienacka. Kalias prosił, by wódz zwolnił go na kilka dni lub wysłał razem z oddziałkiem zwiadowców. Pragnął rozpocząć poszukiwania matki.<br>Spartakus namyślał się chwilę, nim odpowiedział:<br>- Widzisz, Kaliasie, jeśli pójdziesz z oddziałem, to będziesz
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego