Typ tekstu: Książka
Autor: Kieniewicz Stefan
Tytuł: Historia Polski 1795-1918
Rok wydania: 1996
Rok powstania: 1968
z kolei Anglia i Austria, jako obrońcy europejskiego status quo. Półroczna wymiana not zakończyła się dyplomatyczną porażką interwentów.
Złudne nadzieje związane z pomocą mocarstw wzmacniały w Polsce linię polityczną białych. Rząd Narodowy oglądał się na obce gabinety, unikał więc stosunków z rewolucjonistami, nie godził się na projekty utworzenia w Polsce legionu włoskiego czy też węgierskiego. Służbę dyplomatyczną powierzył ludziom Hotelu Lambert.
Służba ta urabiała nie bez powodzenia opinię społeczeństw zachodnich w duchu przychylnym Polsce. Głównego swego celu - popchnięcia mocarstw do wojny - jednak nie dopięła. Ostudziła za to stosunki powstańców z najbliższymi im z natury rzeczy kołami rewolucyjnymi.
Najcenniejszym sojusznikiem powstania miał
z kolei Anglia i Austria, jako obrońcy europejskiego status quo. Półroczna wymiana not zakończyła się dyplomatyczną porażką interwentów.<br>Złudne nadzieje związane z pomocą mocarstw wzmacniały w Polsce linię polityczną białych. Rząd Narodowy oglądał się na obce gabinety, unikał więc stosunków z rewolucjonistami, nie godził się na projekty utworzenia w Polsce legionu włoskiego czy też węgierskiego. Służbę dyplomatyczną powierzył ludziom Hotelu Lambert.<br>Służba ta urabiała nie bez powodzenia opinię społeczeństw zachodnich w duchu przychylnym Polsce. Głównego swego celu - popchnięcia mocarstw do wojny - jednak nie dopięła. Ostudziła za to stosunki powstańców z najbliższymi im z natury rzeczy kołami rewolucyjnymi.<br>Najcenniejszym sojusznikiem powstania miał
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego