Typ tekstu: Książka
Autor: Budrewicz Olgierd
Tytuł: Piekło w kolorach
Rok: 1997
Brasilii jest trudno wyobrażalne.
Dziś wiemy, że nie tylko względy militarne motywowały dążenia do translokacji metropolii. Ogromny obszar państwa, potrzeba komunikacyjnego scalenia terytoriów, pozbycie się balastu obrośniętego i skryminalizowanego Rio - i sto innych powodów usprawiedliwia historyczną decyzję. Nieprzychylni twierdzą, że prezydent Kubitschek chciał się unieśmiertelnić i że przepotężny był nacisk legionu spekulantów gotowych do skoku na Planalto.
Tak czy inaczej, - stolica nadziei - spełniła tej nadziei tylko część. Nadal dużo jest projektów i obietnic, nie ma na razie mowy o rezygnacji. Czeka się stale na możliwość normalnego życia.
Normalne życie w mieście, po którym można się poruszać niemal jedynie samochodami osobowymi, nigdy
Brasilii jest trudno wyobrażalne.<br>Dziś wiemy, że nie tylko względy militarne motywowały dążenia do translokacji metropolii. Ogromny obszar państwa, potrzeba komunikacyjnego scalenia terytoriów, pozbycie się balastu obrośniętego &lt;gap&gt; i skryminalizowanego Rio - i sto innych powodów usprawiedliwia historyczną decyzję. Nieprzychylni twierdzą, że prezydent Kubitschek chciał się unieśmiertelnić i że przepotężny był nacisk legionu spekulantów gotowych do skoku na Planalto.<br>Tak czy inaczej, &lt;gap&gt; - stolica nadziei - spełniła tej nadziei tylko część. Nadal dużo jest projektów i obietnic, nie ma na razie mowy o rezygnacji. Czeka się stale na możliwość normalnego życia.<br>Normalne życie w mieście, po którym można się poruszać niemal jedynie samochodami osobowymi, nigdy
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego