Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Fakt
Nr: 01.20
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
Tadeusz Kościuszko (1746-1817) - Wybitny żołnierz i przywódca. Przywódca powstania chłopskiego w rozbiorowej Polsce, po którym musiał uciekać za ocean. Bohater amerykańskiej wojny o niepodległość. Stworzył amerykańską artylerię.

Ignacy Paderewski - Znany na całym świecie wybitny muzyk, kompozytor i polityk.

Generał Kazimierz Pułaski - Wielki żołnierz. Jako dowódca utworzonego przez siebie polskiego legionu wsławił się w bitwach o niepodległość USA. Zginął za wolność Ameryki w 1779 roku pod Savannach.

Pola Negri (Apolonia Chałupiec) - Urodzona w Polsce wielka gwiazda kina niemego.

Zbigniew Brzeziński Główny doradca prezydenta Jimmy'ego Cartera. Zajmował się polityką zagraniczną Białego Domu.

Najlepszy bejsbolista
Stan Musial Legendarny bejsbolista, uważany za najlepszego zawodnika
Tadeusz Kościuszko (1746-1817) - Wybitny żołnierz i przywódca. Przywódca powstania chłopskiego w rozbiorowej Polsce, po którym musiał uciekać za ocean. Bohater amerykańskiej wojny o niepodległość. Stworzył amerykańską artylerię.<br><br>Ignacy Paderewski - Znany na całym świecie wybitny muzyk, kompozytor i polityk.<br><br>Generał Kazimierz Pułaski - Wielki żołnierz. Jako dowódca utworzonego przez siebie polskiego legionu wsławił się w bitwach o niepodległość USA. Zginął za wolność Ameryki w 1779 roku pod Savannach.<br><br>Pola Negri (Apolonia Chałupiec) - Urodzona w Polsce wielka gwiazda kina niemego.<br><br>Zbigniew Brzeziński Główny doradca prezydenta Jimmy'ego Cartera. Zajmował się polityką zagraniczną Białego Domu.<br><br>&lt;tit1&gt;Najlepszy bejsbolista&lt;/&gt;<br>Stan Musial Legendarny bejsbolista, uważany za najlepszego zawodnika
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego