Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Cosmopolitan
Nr: 12
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
film i zobacz, co z ciebie zrobili. Książka Jane Austen przed laty zrobiła wyciskającą łzy furorę. Ekranizacja jest wbrew pozorom jeszcze lepsza.

Tytus Andronikus - wódz rzymskich legionów reż. Julie Taymor

Wbrew tytułowi, nie oczekuj powtórki z "Gladiatora", bo to coś znacznie ciekawszego! Film zrealizowany jest w konwencji... przemieszanych konwencji. Rzymskie legiony, antyczne zbroje, rydwany, czołgi, motocykle, pistolety, krwawe rzezie, perwersyjne orgie i bóg wie co jeszcze (rzymski bóg oczywiście). Na takim tle metaforyczna, interaktywna intryga mistrza Williama S. W głównych rolach jak najbardziej szekspirowski Anthony Hopkins i jak najbardziej hollywoodzka Jessica Lange.


WIDEO

American Beauty
reż. Sam Mendes

K. Spacey zapewnił
film i zobacz, co z ciebie zrobili. Książka Jane Austen przed laty zrobiła wyciskającą łzy furorę. Ekranizacja jest wbrew pozorom jeszcze lepsza.<br><br>&lt;tit&gt;Tytus Andronikus - wódz rzymskich legionów reż. Julie Taymor&lt;/&gt;<br><br>Wbrew tytułowi, nie oczekuj powtórki z "Gladiatora", bo to coś znacznie ciekawszego! Film zrealizowany jest w konwencji... przemieszanych konwencji. Rzymskie legiony, antyczne zbroje, rydwany, czołgi, motocykle, pistolety, krwawe rzezie, perwersyjne orgie i bóg wie co jeszcze (rzymski bóg oczywiście). Na takim tle metaforyczna, interaktywna intryga mistrza Williama S. W głównych rolach jak najbardziej szekspirowski Anthony Hopkins i jak najbardziej hollywoodzka Jessica Lange.&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="art"&gt;<br>&lt;tit&gt;WIDEO&lt;/&gt;<br><br>&lt;tit&gt;American Beauty <br>reż. Sam Mendes&lt;/&gt;<br><br>K. Spacey zapewnił
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego