Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Kultura
Nr: 400-401
Miejsce wydania: Paryż
Rok: 1981
aresztu do 3 miesięcy przy czym wyrok nie ma tu często nic wspólnego z zarzucanym, a tym bardziej udowodnionym przewinieniem. Jeśli nawet zapada wyrok grzywny to i tak w związku ze stosowaną powszechnie natychmiastową wykonalnością w trybie przyspieszonym sprawa kończy się aresztem zastępczym. W ten sposób kolegia dostarczają państwu całe legiony bezpłatnych pracowników.
Ad 3. - Materiały dotyczące stanu więziennictwa w PRL zostały opublikowane w oświadczeniu KSS "KOR" z maja 1979 roku w sprawie amnestii. Ogólnie warunki higieniczne, wyżywieniowe, warunki pracy przedstawiają się katastrofalnie. Wyniki dalszych badań w tej sprawie zostaną przedstawione w raporcie madryckim.
Ad 4. - Sprawy rentowe, wobec których Biuro
aresztu do 3 miesięcy przy czym wyrok nie ma tu często nic wspólnego z zarzucanym, a tym bardziej udowodnionym przewinieniem. Jeśli nawet zapada wyrok grzywny to i tak w związku ze stosowaną powszechnie natychmiastową wykonalnością w trybie przyspieszonym sprawa kończy się aresztem zastępczym. W ten sposób kolegia dostarczają państwu całe legiony bezpłatnych pracowników.<br>Ad 3. - Materiały dotyczące stanu więziennictwa w PRL zostały opublikowane w oświadczeniu KSS "KOR" z maja 1979 roku w sprawie amnestii. Ogólnie warunki higieniczne, wyżywieniowe, warunki pracy przedstawiają się katastrofalnie. Wyniki dalszych badań w tej sprawie zostaną przedstawione w raporcie madryckim.<br>Ad 4. - Sprawy rentowe, wobec których Biuro
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego