Typ tekstu: Książka
Autor: Kolińska Krystyna
Tytuł: Orzeszkowa, złote ptaki i terroryści
Rok: 1996
Togo" zapewniał Kunickich, że przecież jego ojciec, Juliusz, był nadwornym malarzem samego cesarza "Wilusia", więc zapewne Niemcy oszczędzą i jego syna, tutaj na tej ziemi zrodzonego, tu mającego po rodzicach willę w Bystrem i pozwolą zaopiekować się domem przyjaciół. Pożegnali się czule z Kazimierzem, bardzo lubili wszyscy tego pełnego wdzięku lekkoducha, który umiał zawracać głowę pannom w okolicy, choć nie był nawet zbyt urodziwy.

Jego siostra Kuka mieszkała wówczas w Warszawie. Była już mężatką, a los wyznaczył jej na męża byłego szwoleżera, legionowego oficera... Igo Syma. Tak, tego samego, który potem splamił mundur współpracą z okupantem.

Kuniccy nie zawiedli się na
Togo" zapewniał Kunickich, że przecież jego ojciec, Juliusz, był nadwornym malarzem samego cesarza "Wilusia", więc zapewne Niemcy oszczędzą i jego syna, tutaj na tej ziemi zrodzonego, tu mającego po rodzicach willę w Bystrem i pozwolą zaopiekować się domem przyjaciół. Pożegnali się czule z Kazimierzem, bardzo lubili wszyscy tego pełnego wdzięku lekkoducha, który umiał zawracać głowę pannom w okolicy, choć nie był nawet zbyt urodziwy.<br><br> Jego siostra Kuka mieszkała wówczas w Warszawie. Była już mężatką, a los wyznaczył jej na męża byłego szwoleżera, legionowego oficera... Igo Syma. Tak, tego samego, który potem splamił mundur współpracą z okupantem.<br><br> Kuniccy nie zawiedli się na
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego