Typ tekstu: Książka
Autor: Kolińska Krystyna
Tytuł: Orzeszkowa, złote ptaki i terroryści
Rok: 1996
Togo" zapewniał Kunickich, że przecież jego ojciec, Juliusz, był nadwornym malarzem samego cesarza "Wilusia", więc zapewne Niemcy oszczędzą i jego syna, tutaj na tej ziemi zrodzonego, tu mającego po rodzicach willę w Bystrem i pozwolą zaopiekować się domem przyjaciół. Pożegnali się czule z Kazimierzem, bardzo lubili wszyscy tego pełnego wdzięku lekkoducha, który umiał zawracać głowę pannom w okolicy, choć nie był nawet zbyt urodziwy.

Jego siostra Kuka mieszkała wówczas w Warszawie. Była już mężatką, a los wyznaczył jej na męża byłego szwoleżera, legionowego oficera... Igo Syma. Tak, tego samego, który potem splamił mundur współpracą z okupantem.

Kuniccy nie zawiedli się na
Togo" zapewniał Kunickich, że przecież jego ojciec, Juliusz, był nadwornym malarzem samego cesarza "Wilusia", więc zapewne Niemcy oszczędzą i jego syna, tutaj na tej ziemi zrodzonego, tu mającego po rodzicach willę w Bystrem i pozwolą zaopiekować się domem przyjaciół. Pożegnali się czule z Kazimierzem, bardzo lubili wszyscy tego pełnego wdzięku lekkoducha, który umiał zawracać głowę pannom w okolicy, choć nie był nawet zbyt urodziwy.<br><br> Jego siostra Kuka mieszkała wówczas w Warszawie. Była już mężatką, a los wyznaczył jej na męża byłego szwoleżera, legionowego oficera... Igo Syma. Tak, tego samego, który potem splamił mundur współpracą z okupantem.<br><br> Kuniccy nie zawiedli się na
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!