Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Pamiętnik Literacki
Nr: 11
Miejsce wydania: Londyn
Rok: 1987
tygodniami pisałem do Ciebie i pani Maryjki. Była tam też krótka notatka o niejasnych miejscach w dzienniku Pepysa. Czy mój list Was doszedł? Na wszelki wypadek wyślę ten list jako polecony.
Czasopisma krajowe dochodzą do mnie tylko piąte przez dziesiąte. " Nowin Literackich " widziałem np. tylko dwa numery. Z tych dorywczych lektur widzę jednak kolor czasów. Przypuszczam, że w Paryżu będę mógł zobaczyć więcej polskich nowości. W załączeniu przesyłam mały wycinek z nowego " Corriere della sera wskazujący, jak na Zachodzie widzą te same zagadnienia artystyczne i literackie, które teraz stały się aktualne w Polsce.

strona 43

Czytając teraz historię literatury emigracji niemieckiej
tygodniami pisałem do Ciebie i pani Maryjki. Była tam też krótka notatka o niejasnych miejscach w dzienniku Pepysa. Czy mój list Was doszedł? Na wszelki wypadek wyślę ten list jako polecony.<br>Czasopisma krajowe dochodzą do mnie tylko piąte przez dziesiąte. " Nowin Literackich " widziałem np. tylko dwa numery. Z tych dorywczych lektur widzę jednak kolor czasów. Przypuszczam, że w Paryżu będę mógł zobaczyć więcej polskich nowości. W załączeniu przesyłam mały wycinek z nowego " Corriere della sera wskazujący, jak na Zachodzie widzą te same zagadnienia artystyczne i literackie, które teraz stały się aktualne w Polsce.<br><br>strona 43<br><br>Czytając teraz historię literatury emigracji niemieckiej
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego