Nr: 36
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
tych zawodach startował po raz pierwszy.
W konkurencji kobiet, pod nieobecność Mistrzyni Europy Izabeli Zatorskiej, bieg wygrała z dużą przewagą nad rywalkami Jaroslava Bukvajova w czasie 48 min. 28,3 sek. Druga była L'udmila Melicherova, a trzecia Anna Valošaková. Wśród dwóch startujących kobiet w wieku powyżej 35 lat, lepsza była znana narciarka ze Szczyrbskiego Jeziora Alžbeta Havrančikova. W grupie juniorów wygrał Tomaš Kocurek, a wśród juniorek Jana Šuchtova.
W kategorii młodzików, startujących na krótszej trasie, bardzo dobrze spisał się zakopiańczyk Krzysztof Pęksa, który zajął trzecie miejsce za Milanem Blaško i Danielem Bekešem
tych zawodach startował po raz pierwszy.<br>W konkurencji kobiet, pod nieobecność Mistrzyni Europy Izabeli Zatorskiej, bieg wygrała z dużą przewagą nad rywalkami Jaroslava Bukvajova w czasie 48 min. 28,3 sek. Druga była L'udmila Melicherova, a trzecia Anna Valo&#154;aková. Wśród dwóch startujących kobiet w wieku powyżej 35 lat, lepsza była znana narciarka ze Szczyrbskiego Jeziora Al&#158;beta Havrančikova. W grupie juniorów wygrał Toma&#154; Kocurek, a wśród juniorek Jana &#138;uchtova.<br>W kategorii młodzików, startujących na krótszej trasie, bardzo dobrze spisał się zakopiańczyk Krzysztof Pęksa, który zajął trzecie miejsce za Milanem Bla&#154;ko i Danielem Beke&#154;em