Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Fakt
Nr: 02.11 (35)
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
samolotu irańskiego. Fokker 50 z 46 osobami na pokładzie rozbił się koło lotniska w Szardży (jeden z emiratów arabskich). 44 osoby zginęły. Przednia część maszyny zapaliła się w powietrzu, zanim samolot runął na niezamieszkany teren.
DPA/ AP/ PS

Lądowy czy morski?
LOS BANOS Ponad 100 km przewędrował w głąb lądu lew morski. Z wybrzeża oceanu kalifornijską rzeką San Joaquin, następnie licznymi kanałami dotarł pod Los Angeles. 150-kilogramowy olbrzym przemierzył kilometr suchego lądu i znalazł się w pobliżu autostrady. Służby weterynaryjne odtransportują zwierzę z powrotem do oceanu.
DPA/ AP/ PS

Bez chust do szkoły
Paryż Francuski parlament uchwalił wczoraj zdecydowaną większością głosów
samolotu irańskiego. &lt;name type="prod"&gt;Fokker 50&lt;/&gt; z 46 osobami na pokładzie rozbił się koło lotniska w &lt;name type="place"&gt;Szardży&lt;/&gt; (jeden z emiratów arabskich). 44 osoby zginęły. Przednia część maszyny zapaliła się w powietrzu, zanim samolot runął na niezamieszkany teren.<br>&lt;au&gt;DPA/ AP/ PS&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news" sub="world"&gt;&lt;tit&gt;Lądowy czy morski?&lt;/&gt;<br>&lt;tit&gt;&lt;name type="place"&gt;LOS BANOS&lt;/&gt;&lt;/&gt; Ponad 100 km przewędrował w głąb lądu lew morski. Z wybrzeża oceanu kalifornijską rzeką &lt;name type="place"&gt;San Joaquin&lt;/&gt;, następnie licznymi kanałami dotarł pod &lt;name type="place"&gt;Los Angeles&lt;/&gt;. 150-kilogramowy olbrzym przemierzył kilometr suchego lądu i znalazł się w pobliżu autostrady. Służby weterynaryjne odtransportują zwierzę z powrotem do oceanu.<br>&lt;au&gt;DPA/ AP/ PS&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news" sub="world"&gt;&lt;tit&gt;Bez chust do szkoły&lt;/&gt;<br>&lt;tit&gt;Paryż&lt;/&gt; Francuski parlament uchwalił wczoraj zdecydowaną większością głosów
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego