Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Przegląd Statystyczny
Nr: 1
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1967
spotykamy się w przypadku stosowania tablic liczb losowych: przez wskazanie tablic, z których będziemy korzystali, początku i sposobu czytania liczb z tych tablic, ciąg liczb, które będą odczytane, zostaje zdeterminowany.
3. GENEROWANIE LICZB LOSOWYCH Z POPULACJI O DOWOLNYM ROZKŁADZIE
Ciąg liczb z populacji o rozkładzie równomiernym możemy przekształcić na ciąg liczb losowych z populacji o dowolnym rozkładzie. Niech X będzie zmienną losową o ciągłej dystrybuancie F(x). Określamy zmienną losową R:

Ponieważ

to zmienna losowa R ma rozkład równomierny w przedziale (0,1).
Zapisując równość w postaci

z łatwością zauważamy, że dysponując ciągiem liczb losowych z populacji o rozkładzie równomiernym: możemy przez
spotykamy się w przypadku stosowania tablic liczb losowych: przez wskazanie tablic, z których będziemy korzystali, początku i sposobu czytania liczb z tych tablic, ciąg liczb, które będą odczytane, zostaje zdeterminowany.<br>&lt;tit&gt;3. GENEROWANIE LICZB LOSOWYCH Z POPULACJI O DOWOLNYM ROZKŁADZIE&lt;/&gt;<br>Ciąg liczb z populacji o rozkładzie równomiernym możemy przekształcić na ciąg liczb losowych z populacji o dowolnym rozkładzie. Niech X będzie zmienną losową o ciągłej dystrybuancie F(x). Określamy zmienną losową R: <br>&lt;gap&gt;<br>Ponieważ <br>&lt;gap&gt; <br>to zmienna losowa R ma rozkład równomierny w przedziale (0,1).<br>Zapisując równość w postaci <br>&lt;gap&gt;<br>z łatwością zauważamy, że dysponując ciągiem liczb losowych z populacji o rozkładzie równomiernym: możemy przez
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego