Typ tekstu: Książka
Autor: Teplicki Zbigniew
Tytuł: Wielcy Indianie Ameryki Północnej
Rok: 1994
pili i próżnowali. Otępiali od alkoholu mężczyźni, kobiety gotowe na wszystko za garstkę żywności, głęboka degeneracja rasowa - oto ówczesny obraz sytuacji Algonkinów. Dopiero w ostatniej dekadzie XIX wieku zaczyna się powolny ruch ku odrodzeniu moralnemu. Nawrót do dawnych zwyczajów i obrzędów, mrówcza praca misjonarzy, próby zdobywania wykształcenia, nauka zawodu, spadek liczby mieszanych małżeństw - spowoduje to wprawdzie zahamowanie degrengolady, nigdy jednak dawnej świetności Algonkinom nie przywróci.
Powhatan, Pocahontas i Opechancanough Najbardziej znanym przedstawicielem Indian w początkowym okresie osadnictwa europejskiego w Ameryce Północnej nie był budzący grozę wódz wojowników, lecz filigranowa dziewczyna imieniem Pocahontas.
Wilcomb E. Washburn - historyk
Opowieść o życiu i czynach, którymi
pili i próżnowali. Otępiali od alkoholu mężczyźni, kobiety gotowe na wszystko za garstkę żywności, głęboka degeneracja rasowa - oto ówczesny obraz sytuacji Algonkinów. Dopiero w ostatniej dekadzie XIX wieku zaczyna się powolny ruch ku odrodzeniu moralnemu. Nawrót do dawnych zwyczajów i obrzędów, mrówcza praca misjonarzy, próby zdobywania wykształcenia, nauka zawodu, spadek liczby mieszanych małżeństw - spowoduje to wprawdzie zahamowanie degrengolady, nigdy jednak dawnej świetności Algonkinom nie przywróci.<br>Powhatan, Pocahontas i Opechancanough Najbardziej znanym przedstawicielem Indian w początkowym okresie osadnictwa europejskiego w Ameryce Północnej nie był budzący grozę wódz wojowników, lecz filigranowa dziewczyna imieniem Pocahontas.<br>Wilcomb E. Washburn - historyk<br>Opowieść o życiu i czynach, którymi
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego