Typ tekstu: Książka
Autor: Przybylski Jerzy
Tytuł: Marynarze w walce o niepodległość Polski (1918-1920)
Rok: 1999
dywizjonu kawalerii oraz pododdziałów specjalnych, liczącej łącznie 239 oficerów i 1886 żołnierzy oraz 346 koni. W uzbrojeniu tej dywizji oprócz broni strzeleckiej były 4 działa i 36 karabinów maszynowych.


Obie jednostki wzięły udział w walkach na Ukrainie w składzie 3 Armii gen. Edwarda Rydza-Śmigłego.
Przed rozpoczęciem ofensywy na Kijów linia frontu przebiegała następująco: od rzeki Dziwny i miejscowości Dryssa, przez Dziwnę, Ułę, Lepel, do rzeki Berezyna, dalej wzdłuż Berezyny, a następnie w kierunku południowym na wschód od Mozyrza oraz na zachód od Żytomierza, stąd do Dniestru na wschód od Kamieńca Podolskiego.
Na północnym odcinku frontu od Dźwiny do Prypeci, zwanym frontem
dywizjonu kawalerii oraz pododdziałów specjalnych, liczącej łącznie 239 oficerów i 1886 żołnierzy oraz 346 koni. W uzbrojeniu tej dywizji oprócz broni strzeleckiej były 4 działa i 36 karabinów maszynowych.<br>&lt;page nr=54&gt;<br><br>Obie jednostki wzięły udział w walkach na Ukrainie w składzie 3 Armii gen. Edwarda Rydza-Śmigłego.<br>Przed rozpoczęciem ofensywy na Kijów linia frontu przebiegała następująco: od rzeki Dziwny i miejscowości Dryssa, przez Dziwnę, Ułę, Lepel, do rzeki Berezyna, dalej wzdłuż Berezyny, a następnie w kierunku południowym na wschód od Mozyrza oraz na zachód od Żytomierza, stąd do Dniestru na wschód od Kamieńca Podolskiego.<br>Na północnym odcinku frontu od Dźwiny do Prypeci, zwanym frontem
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego