Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 3
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
ratowników wyruszyło w teren przeszukując szlaki od Roztoki po Halę Gąsienicową. Około 21.00 znaleziono młodych ludzi na Rusinowej Polanie. Ponieważ turyści byli w dobrej formie, pomoc ratowników okazała się zbędna.
W niedzielę, 17 stycznia podczas wspinaczki na lodach wielkiego ścieku w Kazalnicy odpadł na pierwszym wyciągu wraz z rozmiękłym lodem taternik z Katowic. W czasie kilkumetrowego upadku zawadził rakiem o skały i złamał nogę. Koledzy opuścili rannego do podstawy ściany. Ratownicy desantowali się ze śmigłowca na miejscu wypadku. Następnie, po zaopatrzeniu poszkodowanego opuścili go w toboganie na taflę Czarnego Stawu, skąd śmigłowcem został przewieziony do zakopiańskiego szpitala.

*

W górach panują
ratowników wyruszyło w teren przeszukując szlaki od Roztoki po Halę Gąsienicową. Około 21.00 znaleziono młodych ludzi na Rusinowej Polanie. Ponieważ turyści byli w dobrej formie, pomoc ratowników okazała się zbędna.<br>W niedzielę, 17 stycznia podczas wspinaczki na lodach wielkiego ścieku w Kazalnicy odpadł na pierwszym wyciągu wraz z rozmiękłym lodem taternik z Katowic. W czasie kilkumetrowego upadku zawadził rakiem o skały i złamał nogę. Koledzy opuścili rannego do podstawy ściany. Ratownicy desantowali się ze śmigłowca na miejscu wypadku. Następnie, po zaopatrzeniu poszkodowanego opuścili go w toboganie na taflę Czarnego Stawu, skąd śmigłowcem został przewieziony do zakopiańskiego szpitala.<br><br>*<br><br>W górach panują
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego