Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 26
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
Polskie Stowarzyszenie Przewodników Wysokogórskich reprezentowali prezes PSPW Piotr Konopka oraz Mieczysław Ziach jako delegat techniczny.
W pierwszych dwóch dniach odbywały się posiedzenia Komisji Technicznej IVBV i zajęcia w terenie na lodowcu Theodul Gletscher. Przewodnicy z Aosty demonstrowali asekurowanie się zespołu na lodowcu, a przewodnicy szwajcarscy z Grindenwaldu dali pokaz wspinaczki lodowej oraz budowy stanowisk asekuracyjnych w śniegu i w lodzie. Wszyscy delegaci techniczni w ramach zajęć terenowych pokonali kanion Gorner Schlucht, którym płynie rzeka polodowcowa. Było to przejście bardzo atrakcyjne typu "via ferrata", ubezpieczone linami, łańcuchami, tyrolkami itp.
W posiedzeniu generalnym, które odbyło się trzeciego dnia, uczestniczyli prezesi związków krajowych, delegaci
Polskie Stowarzyszenie Przewodników Wysokogórskich reprezentowali prezes PSPW Piotr Konopka oraz Mieczysław Ziach jako delegat techniczny.<br>W pierwszych dwóch dniach odbywały się posiedzenia Komisji Technicznej IVBV i zajęcia w terenie na lodowcu Theodul Gletscher. Przewodnicy z Aosty demonstrowali asekurowanie się zespołu na lodowcu, a przewodnicy szwajcarscy z Grindenwaldu dali pokaz wspinaczki lodowej oraz budowy stanowisk asekuracyjnych w śniegu i w lodzie. Wszyscy delegaci techniczni w ramach zajęć terenowych pokonali kanion Gorner Schlucht, którym płynie rzeka polodowcowa. Było to przejście bardzo atrakcyjne typu "&lt;foreign&gt;via ferrata&lt;/&gt;", ubezpieczone linami, łańcuchami, &lt;orig&gt;tyrolkami&lt;/&gt; itp.<br>W posiedzeniu generalnym, które odbyło się trzeciego dnia, uczestniczyli prezesi związków krajowych, delegaci
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego