Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Gazeta Polska
Nr: 3
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1998
inni kibice pobici zostali w okolicach dworca. Teraz wszystko rozgrywa się w ciągu paru minut. Szturm na komisariat kolejowy jest absolutnie niespodziewany. Jeden ze stojących przed nim radiowozów ucieka, w drugim (potężnej "lodówie") wybite zostają szyby. Lecą kamienie, beton, butelki z benzyną. Wywrócone zostają kwietniki, płonie kilka ognisk. Policjanci wewnątrz "lodówy" bronią się rozpaczliwie. Jednego z nich kibice usiłują wyciągnąć na zewnątrz. Ostatecznie ściągają mu z nogi but. Młodzież wlewa do niego benzynę i podpala. "Za śmierć Przemka" - krzyczą rzucając kolejne kamienie.

Kilkadziesiąt radiowozów, trzymanych dotąd w odwodzie, odbija w końcu rannych policjantów. Wystrzeliwują dziesiątki pocisków z gazem łzawiącym.

W ciągu
inni kibice pobici zostali w okolicach dworca. Teraz wszystko rozgrywa się w ciągu paru minut. Szturm na komisariat kolejowy jest absolutnie niespodziewany. Jeden ze stojących przed nim radiowozów ucieka, w drugim (potężnej &lt;orig&gt;"lodówie"&lt;/&gt;) wybite zostają szyby. Lecą kamienie, beton, butelki z benzyną. Wywrócone zostają kwietniki, płonie kilka ognisk. Policjanci wewnątrz &lt;orig&gt;"lodówy"&lt;/&gt; bronią się rozpaczliwie. Jednego z nich kibice usiłują wyciągnąć na zewnątrz. Ostatecznie ściągają mu z nogi but. Młodzież wlewa do niego benzynę i podpala. "Za śmierć Przemka" - krzyczą rzucając kolejne kamienie.<br><br>Kilkadziesiąt radiowozów, trzymanych dotąd w odwodzie, odbija w końcu rannych policjantów. Wystrzeliwują dziesiątki pocisków z gazem łzawiącym.<br><br>W ciągu
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!