Typ tekstu: Książka
Autor: Bratny Roman
Tytuł: Kolumbowie - rocznik 20
Rok wydania: 1984
Rok powstania: 1957
Z dachu mają panoramę poranionej walką ciemności. Smugi świetlnych pocisków zszywają przyczółek mostu z samym wybrzeżem: to karabiny maszynowe umieszczone w wieżyczkach wiaduktu. Na Pradze noc. Nad Śródmieściem kilka małych łun.
- Zrzuty - szepcze Jagiełło wznosząc palec do góry, jakby poprzez gąszcz palby słyszał terkot kukuruźnika.
- Pali się... - prostuje Malutki. Wokół łomotanina pocisków niemieckich moździerzy. Zaatakowani wezwali widocznie na pomoc artylerię, bo teraz ciężkie wybuchy poruszają czarny tunel ulicy.
"Tu najbezpieczniej" - myśli Jerzy. Są na dachu domu sąsiadującego, z kamienicą obsadzoną przez Niemców. Ich artyleria, z uwagi na rozrzut własnych pocisków i obawę rażenia swoich, nie może ostrzeliwać tak bliskich rejonów. Granicę
Z dachu mają panoramę poranionej walką ciemności. Smugi świetlnych pocisków zszywają przyczółek mostu z samym wybrzeżem: to karabiny maszynowe umieszczone w wieżyczkach wiaduktu. Na Pradze noc. Nad Śródmieściem kilka małych łun.<br>- Zrzuty - szepcze Jagiełło wznosząc palec do góry, jakby poprzez gąszcz palby słyszał terkot kukuruźnika.<br>- Pali się... - prostuje Malutki. Wokół łomotanina pocisków niemieckich &lt;page nr=349&gt; moździerzy. Zaatakowani wezwali widocznie na pomoc artylerię, bo teraz ciężkie wybuchy poruszają czarny tunel ulicy.<br>"Tu najbezpieczniej" - myśli Jerzy. Są na dachu domu sąsiadującego, z kamienicą obsadzoną przez Niemców. Ich artyleria, z uwagi na rozrzut własnych pocisków i obawę rażenia swoich, nie może ostrzeliwać tak bliskich rejonów. Granicę
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!