Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 08.07
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
i kiedy rozstrzelano i pogrzebano.
- Strona rosyjska pozostawiła bez odpowiedzi naszą prośbę o pełną listę sprawców zbrodni katyńskiej - powiedział dyrektor Głównej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu Witold Kulesza. Sami takiego wykazu nie będziemy w stanie sporządzić. Ale nie możemy odstąpić od kwalifikacji zgładzenia 22 tysięcy obywateli polskich jako zbrodni ludobójstwa. Wymordowanie w 1940 roku 10 procent z 240 tysięcy jeńców i więźniów nie było - jak utrzymują prokuratorzy rosyjscy - serią pojedynczych zabójstw w wyniku "błędu technicznego", lecz skutkiem dążenia władz ZSRR do unicestwienia elity przywódczej społeczeństwa polskiego.
W czerwcu 1941 roku - jak przypomniał profesor Kulesza - przed i podczas ewakuacji więzień z
i kiedy rozstrzelano i pogrzebano.<br>- Strona rosyjska pozostawiła bez odpowiedzi naszą prośbę o pełną listę sprawców zbrodni katyńskiej - powiedział dyrektor &lt;name type="org"&gt;Głównej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu&lt;/&gt; &lt;name type="person"&gt;Witold Kulesza&lt;/&gt;. Sami takiego wykazu nie będziemy w stanie sporządzić. Ale nie możemy odstąpić od kwalifikacji zgładzenia 22 tysięcy obywateli polskich jako zbrodni ludobójstwa. Wymordowanie w 1940 roku 10 procent z 240 tysięcy jeńców i więźniów nie było - jak utrzymują prokuratorzy rosyjscy - serią pojedynczych zabójstw w wyniku "błędu technicznego", lecz skutkiem dążenia władz &lt;name type="place"&gt;ZSRR&lt;/&gt; do unicestwienia elity przywódczej społeczeństwa polskiego.<br>W czerwcu 1941 roku - jak przypomniał profesor &lt;name type="person"&gt;Kulesza&lt;/&gt; - przed i podczas ewakuacji więzień z
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe słowo roku 2019

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe słowo roku 2019. 
Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!

Pobierz bezpłatny e-book
„Pułapki ortografii"
prof. Jerzego Bralczyka!

Uwaga, do ebooka zostały dołączone informacje handlowe w rozumieniu ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną, toteż jego zamówienie wymaga wyrażenia poniższych zgód.

Wyślij

Weź udział w akcji „Młodzieżowe słowo roku 2019” i odbierz darmowy e-book!