Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 09.09
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
250 tysięcy dolarów za sprawców zamachów bombowych w Uzbekistanie, 50 tysięcy za głowę Artemia, jednego z przywódców peruwiańskiego Świetlistego Szlaku, 64 tysiące za trzech nepalskich maoistów. Po 5 milionów dolarów zaoferowano natomiast za pomoc w ujęciu Vladimira Montesinosa, podejrzanego o korupcję szefa peruwiańskich służb specjalnych, i - z dobrym skutkiem - sprawców ludobójstwa w Rwandzie.
, AFP, BBCKOMENTARZ

Maschadow jak bin Laden

Determinacja Moskwy po zamachu w Biesłanie, która objawiła się w nagrodzie za informacje na temat jej organizatorów, jest zrozumiała. Niezrozumiała jest natomiast pewność co do sprawców tego zamachu.
Jako "morderców dzieci" wymienia się Szamila Basajewa i Asłana Maschadowa. O Basajewie, mimo
250 tysięcy dolarów za sprawców zamachów bombowych w &lt;name type="place"&gt;Uzbekistanie&lt;/&gt;, 50 tysięcy za głowę &lt;name type="person"&gt;Artemia&lt;/&gt;, jednego z przywódców peruwiańskiego &lt;name type="org"&gt;Świetlistego Szlaku&lt;/&gt;, 64 tysiące za trzech nepalskich maoistów. Po 5 milionów dolarów zaoferowano natomiast za pomoc w ujęciu &lt;name type="person"&gt;Vladimira Montesinosa&lt;/&gt;, podejrzanego o korupcję szefa peruwiańskich służb specjalnych, i - z dobrym skutkiem - sprawców ludobójstwa w &lt;name type="place"&gt;Rwandzie&lt;/&gt;.<br>&lt;au&gt;&lt;gap&gt;, AFP, BBC&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="comm" sex="mf"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;KOMENTARZ&lt;/&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Maschadow jak bin Laden&lt;/&gt;<br><br>Determinacja Moskwy po zamachu w Biesłanie, która objawiła się w nagrodzie za informacje na temat jej organizatorów, jest zrozumiała. Niezrozumiała jest natomiast pewność co do sprawców tego zamachu.<br>Jako "morderców dzieci" wymienia się Szamila Basajewa i Asłana Maschadowa. O Basajewie, mimo
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!