Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 09.18
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
terrorystach).
Basajew twierdzi, że przez negocjatorów przekazał osobiste przesłanie do Władimira Putina. Zaproponował w nim bezpieczeństwo Rosji w zamian za uznanie niezależności Czeczenii. Zagwarantował, że republika nie rozmieści na swoim terytorium obcych baz wojskowych, pozostanie w WNP i strefie rubla.
- Działamy takim metodami, do jakich nas zmuszacie. By powstrzymać zbrodnie ludobójstwa popełniane na narodzie czeczeńskim, nie cofniemy się przed niczym - pisze Basajew. Dodaje, że operacja w Biesłanie kosztowała go 8 tysięcy euro: "broń, samochód i materiały wybuchowe były zdobyczne". Zaprzecza związkom z międzynarodowym terroryzmem: - Nie znam się z bin Ladenem, nie dostaję od niego pieniędzy, ale nie odmówiłbym ich przyjęcia.
Basajew
terrorystach).<br>&lt;name type="person"&gt;Basajew&lt;/&gt; twierdzi, że przez negocjatorów przekazał osobiste przesłanie do &lt;name type="person"&gt;Władimira Putina&lt;/&gt;. Zaproponował w nim bezpieczeństwo &lt;name type="place"&gt;Rosji&lt;/&gt; w zamian za uznanie niezależności &lt;name type="place"&gt;Czeczenii&lt;/&gt;. Zagwarantował, że republika nie rozmieści na swoim terytorium obcych baz wojskowych, pozostanie w &lt;name type="place"&gt;WNP&lt;/&gt; i strefie rubla.<br>- Działamy takim metodami, do jakich nas zmuszacie. By powstrzymać zbrodnie ludobójstwa popełniane na narodzie czeczeńskim, nie cofniemy się przed niczym - pisze &lt;name type="person"&gt;Basajew&lt;/&gt;. Dodaje, że operacja w &lt;name type="place"&gt;Biesłanie&lt;/&gt; kosztowała go 8 tysięcy euro: "broń, samochód i materiały wybuchowe były zdobyczne". Zaprzecza związkom z międzynarodowym terroryzmem: - Nie znam się z &lt;name type="person"&gt;bin Ladenem&lt;/&gt;, nie dostaję od niego pieniędzy, ale nie odmówiłbym ich przyjęcia.<br>&lt;name type="person"&gt;Basajew
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego