Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Życie
Nr: 19/5
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1998
horroru, zostanie w krajach takich jak Francja skazany za głoszenie tez rewizjonistycznych. Dla wielu ludzi mniej lub bardziej uwikłanych w komunizm, wskazanie, że skala nazistowskich zbrodni, uważana powszechnie za zastraszającą, została czterokrotnie przekroczona przez komunistów, jest wyjątkowo niewygodne. Kwestionują wobec tego logikę, którą przyjmują we wszystkich innych przypadkach. O zbrodniach ludobójstwa w afrykańskim rejonie Wielkich Jezior zaczęto mówić, kiedy masakry etniczne przybrały tam niespotykane rozmiary. Za ludobójstwo skazywani są dzisiaj na głośnych procesach zbrodniarze z Ruandy, gdzie zginęło milion osób, a nie z sąsiedniego Burundi, gdzie wcześniej wybuchały identyczne masakry etniczne, tyle że na mniejszą skalę.
Inna logika jest również stosowana
horroru, zostanie w krajach takich jak Francja skazany za głoszenie tez rewizjonistycznych. Dla wielu ludzi mniej lub bardziej uwikłanych w komunizm, wskazanie, że skala nazistowskich zbrodni, uważana powszechnie za zastraszającą, została czterokrotnie przekroczona przez komunistów, jest wyjątkowo niewygodne. Kwestionują wobec tego logikę, którą przyjmują we wszystkich innych przypadkach. O zbrodniach ludobójstwa w afrykańskim rejonie Wielkich Jezior zaczęto mówić, kiedy masakry etniczne przybrały tam niespotykane rozmiary. Za ludobójstwo skazywani są dzisiaj na głośnych procesach zbrodniarze z Ruandy, gdzie zginęło milion osób, a nie z sąsiedniego Burundi, gdzie wcześniej wybuchały identyczne masakry etniczne, tyle że na mniejszą skalę.<br>Inna logika jest również stosowana
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe słowo roku 2019

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe słowo roku 2019. 
Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!

Pobierz bezpłatny e-book
„Pułapki ortografii"
prof. Jerzego Bralczyka!

Uwaga, do ebooka zostały dołączone informacje handlowe w rozumieniu ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną, toteż jego zamówienie wymaga wyrażenia poniższych zgód.

Wyślij

Weź udział w akcji „Młodzieżowe słowo roku 2019” i odbierz darmowy e-book!