Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Życie
Nr: 19/5
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1998
horroru, zostanie w krajach takich jak Francja skazany za głoszenie tez rewizjonistycznych. Dla wielu ludzi mniej lub bardziej uwikłanych w komunizm, wskazanie, że skala nazistowskich zbrodni, uważana powszechnie za zastraszającą, została czterokrotnie przekroczona przez komunistów, jest wyjątkowo niewygodne. Kwestionują wobec tego logikę, którą przyjmują we wszystkich innych przypadkach. O zbrodniach ludobójstwa w afrykańskim rejonie Wielkich Jezior zaczęto mówić, kiedy masakry etniczne przybrały tam niespotykane rozmiary. Za ludobójstwo skazywani są dzisiaj na głośnych procesach zbrodniarze z Ruandy, gdzie zginęło milion osób, a nie z sąsiedniego Burundi, gdzie wcześniej wybuchały identyczne masakry etniczne, tyle że na mniejszą skalę.
Inna logika jest również stosowana
horroru, zostanie w krajach takich jak Francja skazany za głoszenie tez rewizjonistycznych. Dla wielu ludzi mniej lub bardziej uwikłanych w komunizm, wskazanie, że skala nazistowskich zbrodni, uważana powszechnie za zastraszającą, została czterokrotnie przekroczona przez komunistów, jest wyjątkowo niewygodne. Kwestionują wobec tego logikę, którą przyjmują we wszystkich innych przypadkach. O zbrodniach ludobójstwa w afrykańskim rejonie Wielkich Jezior zaczęto mówić, kiedy masakry etniczne przybrały tam niespotykane rozmiary. Za ludobójstwo skazywani są dzisiaj na głośnych procesach zbrodniarze z Ruandy, gdzie zginęło milion osób, a nie z sąsiedniego Burundi, gdzie wcześniej wybuchały identyczne masakry etniczne, tyle że na mniejszą skalę.<br>Inna logika jest również stosowana
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!