Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Ekspress Wieczorny
Nr: 70
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1981
przy współpracy specjalistów z Instytutu Astronomii Akademii Nauk CSRS.
Spektrografy dużą do analizowania aktywności Słońca, szczególnie plam słonecznych, erupcji oraz pola magnetycznego atmosfery wokół Słońca. Na zdjęciu: spektrometr automatyczny.

1500 ofiar
LUDOBÓJSTWO W SALWADORZE
Z rejonu Santa Helena, w pobliżu granicy między Salwadorem i Hondurasem, nadeszła wstrząsająca wiadomość o zbrodni ludobójstwa popełnionej przez żołnierzy junty na ponad 1500-osobowej grupie ludności cywilnej. Żołnierze zapędzili chłopów do pieczary, którą następnie zbombardowano. Z życiem nie uszedł nikt. Wśród ofiar zbrodni były kobiety i dzieci.
W ciągu ostatnich 37 dni przeprowadzono 6 zamachów na budynek ambasady USA w San Salvador. Ostatnia akcja polegała na
przy współpracy specjalistów z Instytutu Astronomii Akademii Nauk CSRS. <br>Spektrografy dużą do analizowania aktywności Słońca, szczególnie plam słonecznych, erupcji oraz pola magnetycznego atmosfery wokół Słońca. Na zdjęciu: spektrometr automatyczny.&lt;/&gt; <br><br>&lt;div type="news"&gt;&lt;tit&gt;1500 ofiar&lt;/&gt; <br>&lt;tit&gt;LUDOBÓJSTWO W SALWADORZE&lt;/&gt; <br>Z rejonu Santa Helena, w pobliżu granicy między Salwadorem i Hondurasem, nadeszła wstrząsająca wiadomość o zbrodni ludobójstwa popełnionej przez żołnierzy junty na ponad 1500-osobowej grupie ludności cywilnej. Żołnierze zapędzili chłopów do pieczary, którą następnie zbombardowano. Z życiem nie uszedł nikt. Wśród ofiar zbrodni były kobiety i dzieci. <br>W ciągu ostatnich 37 dni przeprowadzono 6 zamachów na budynek ambasady USA w San Salvador. Ostatnia akcja polegała na
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!