Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 01.27
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
szwedzkie siły policyjne zostały postawione w stan maksymalnej gotowości.
- Czy konferencja może zapobiec ludobójstwu? - pytali dziennikarze Kofiego Annana podczas konferencji prasowej. - Obawiam się, że nie. Pozytywnej odpowiedzi nie będzie, ale to nie znaczy, że nie mamy próbować - odparł sekretarz generalny. - Trzeba starać się zapobiegać konfliktom, zanim zaczną ewoluować w stronę ludobójstwa.
- Czekam na dzień - powiedział Kofi Annan w przemówieniu otwierającym konferencję - w którym, w razie pojawienia się nowej Rwandy czy Srebrenicy, świat byłby w stanie działać skutecznie i na czas. Annan zaproponował powołanie przez ONZ specjalnego organu odpowiedzialnego za zapobieganie ludobójstwu na świecie.
Konferencja jest ostatnią z czterech poświęconych tej tematyce
szwedzkie siły policyjne zostały postawione w stan maksymalnej gotowości.<br>&lt;q&gt;&lt;transl&gt;- Czy konferencja może zapobiec ludobójstwu?&lt;/&gt;&lt;/&gt; - pytali dziennikarze &lt;name type="person"&gt;Kofiego Annana&lt;/&gt; podczas konferencji prasowej. &lt;q&gt;&lt;transl&gt;- Obawiam się, że nie. Pozytywnej odpowiedzi nie będzie, ale to nie znaczy, że nie mamy próbować&lt;/&gt;&lt;/&gt; - odparł sekretarz generalny. &lt;q&gt;&lt;transl&gt;- Trzeba starać się zapobiegać konfliktom, zanim zaczną ewoluować w stronę ludobójstwa.&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br>&lt;q&gt;&lt;transl&gt;- Czekam na dzień&lt;/&gt;&lt;/&gt; - powiedział &lt;name type="person"&gt;Kofi Annan&lt;/&gt; w przemówieniu otwierającym konferencję &lt;q&gt;&lt;transl&gt;- w którym, w razie pojawienia się nowej Rwandy czy Srebrenicy, świat byłby w stanie działać skutecznie i na czas.&lt;/&gt;&lt;/&gt; &lt;name type="person"&gt;Annan&lt;/&gt; zaproponował powołanie przez &lt;name type="org"&gt;ONZ&lt;/&gt; specjalnego organu odpowiedzialnego za zapobieganie ludobójstwu na świecie.<br>Konferencja jest ostatnią z czterech poświęconych tej tematyce
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!