Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 01.27
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
szwedzkie siły policyjne zostały postawione w stan maksymalnej gotowości.
- Czy konferencja może zapobiec ludobójstwu? - pytali dziennikarze Kofiego Annana podczas konferencji prasowej. - Obawiam się, że nie. Pozytywnej odpowiedzi nie będzie, ale to nie znaczy, że nie mamy próbować - odparł sekretarz generalny. - Trzeba starać się zapobiegać konfliktom, zanim zaczną ewoluować w stronę ludobójstwa.
- Czekam na dzień - powiedział Kofi Annan w przemówieniu otwierającym konferencję - w którym, w razie pojawienia się nowej Rwandy czy Srebrenicy, świat byłby w stanie działać skutecznie i na czas. Annan zaproponował powołanie przez ONZ specjalnego organu odpowiedzialnego za zapobieganie ludobójstwu na świecie.
Konferencja jest ostatnią z czterech poświęconych tej tematyce
szwedzkie siły policyjne zostały postawione w stan maksymalnej gotowości.<br>&lt;q&gt;&lt;transl&gt;- Czy konferencja może zapobiec ludobójstwu?&lt;/&gt;&lt;/&gt; - pytali dziennikarze &lt;name type="person"&gt;Kofiego Annana&lt;/&gt; podczas konferencji prasowej. &lt;q&gt;&lt;transl&gt;- Obawiam się, że nie. Pozytywnej odpowiedzi nie będzie, ale to nie znaczy, że nie mamy próbować&lt;/&gt;&lt;/&gt; - odparł sekretarz generalny. &lt;q&gt;&lt;transl&gt;- Trzeba starać się zapobiegać konfliktom, zanim zaczną ewoluować w stronę ludobójstwa.&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br>&lt;q&gt;&lt;transl&gt;- Czekam na dzień&lt;/&gt;&lt;/&gt; - powiedział &lt;name type="person"&gt;Kofi Annan&lt;/&gt; w przemówieniu otwierającym konferencję &lt;q&gt;&lt;transl&gt;- w którym, w razie pojawienia się nowej Rwandy czy Srebrenicy, świat byłby w stanie działać skutecznie i na czas.&lt;/&gt;&lt;/&gt; &lt;name type="person"&gt;Annan&lt;/&gt; zaproponował powołanie przez &lt;name type="org"&gt;ONZ&lt;/&gt; specjalnego organu odpowiedzialnego za zapobieganie ludobójstwu na świecie.<br>Konferencja jest ostatnią z czterech poświęconych tej tematyce
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe słowo roku 2019

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe słowo roku 2019. 
Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!

Pobierz bezpłatny e-book
„Pułapki ortografii"
prof. Jerzego Bralczyka!

Uwaga, do ebooka zostały dołączone informacje handlowe w rozumieniu ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną, toteż jego zamówienie wymaga wyrażenia poniższych zgód.

Wyślij

Weź udział w akcji „Młodzieżowe słowo roku 2019” i odbierz darmowy e-book!