Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 04.09
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
sądowe, doprowadzając wreszcie do przejęcia Żwirowiska przez skarb państwa.
Kilka dni temu Ministerstwo Kultury przekazało ten teren wraz z budynkiem Starego Teatru Państwowemu Muzeum Auschwitz-Birkenau. - Przystępujemy do urządzania tutaj Międzynarodowego Centrum Edukacyjnego, którego podstawowym zadaniem będzie upowszechnianie wiedzy o historii KL Auschwitz oraz mechanizmów, które doprowadziły do holokaustu i ludobójstwa. Edukacja obejmie nauczycieli, studentów oraz uczniów szkół ponadpodstawowych z kraju i z zagranicy - mówi Jerzy Wróblewski, dyrektor oświęcimskiego muzeum. Otwarcie centrum spodziewane jest za dwa lata, bo budynek wymaga generalnego remontu. Prace te sfinansuje amerykańska Fundacja Grand Circle, która zadeklarowała 1,2 mln dolarów.


Nowenna na wejście do Unii

"Nowennę
sądowe, doprowadzając wreszcie do przejęcia &lt;name type="place"&gt;Żwirowiska&lt;/&gt; przez skarb państwa.<br>Kilka dni temu &lt;name type="org"&gt;Ministerstwo Kultury&lt;/&gt; przekazało ten teren wraz z budynkiem &lt;name type="place"&gt;Starego Teatru&lt;/&gt; &lt;name type="org"&gt;Państwowemu Muzeum Auschwitz-Birkenau&lt;/&gt;. &lt;q&gt;- Przystępujemy do urządzania tutaj &lt;name type="org"&gt;Międzynarodowego Centrum Edukacyjnego&lt;/&gt;, którego podstawowym zadaniem będzie upowszechnianie wiedzy o historii &lt;name type="org"&gt;KL Auschwitz&lt;/&gt; oraz mechanizmów, które doprowadziły do holokaustu i ludobójstwa. Edukacja obejmie nauczycieli, studentów oraz uczniów szkół ponadpodstawowych z kraju i z zagranicy&lt;/&gt; - mówi &lt;name type="person"&gt;Jerzy Wróblewski&lt;/&gt;, dyrektor oświęcimskiego muzeum. Otwarcie centrum spodziewane jest za dwa lata, bo budynek wymaga generalnego remontu. Prace te sfinansuje amerykańska &lt;name type="org"&gt;Fundacja Grand Circle&lt;/&gt;, która zadeklarowała 1,2 mln dolarów.&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news" sub="home"&gt;<br>&lt;tit&gt;Nowenna na wejście do &lt;name type="org"&gt;Unii&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;intro&gt;&lt;name type="tit"&gt;"Nowennę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe słowo roku 2019

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe słowo roku 2019. 
Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!

Pobierz bezpłatny e-book
„Pułapki ortografii"
prof. Jerzego Bralczyka!

Uwaga, do ebooka zostały dołączone informacje handlowe w rozumieniu ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną, toteż jego zamówienie wymaga wyrażenia poniższych zgód.

Wyślij

Weź udział w akcji „Młodzieżowe słowo roku 2019” i odbierz darmowy e-book!