Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Fakt
Nr: 01.28 (213)
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
wśród Was dobrze zakamuflowanego Hitlera? Albo Napoleona czy Elvisa Presleya? A może sam radny Szwajlik, szef klubu SLD, to tak naprawdę Karol Wielki? I wszyscy, rzecz jasna, w pełni zdrowi.
ŁUKASZ WARZECHA

Nie zapominajmy o Holokauście
Dramat Holokaustu to coś niespotykanego w dziejach. W XX wieku ludzkość splamiła się zbrodnią ludobójstwa, czystek etnicznych, rasizmu, ksenofobii i antysemityzmu. Wszyscy, którzy żyjemy w XXI wieku, nie możemy dopuścić, by coś podobnego kiedykolwiek się powtórzyło. Dlatego nowa zjednoczona Europa jest oparta na poszanowaniu godności istoty ludzkiej, prawa i wolności.
O Holokauście warto wciąż przypominać, a teraz w szczególności, bo minęło właśnie 59 lat, od
wśród Was dobrze zakamuflowanego Hitlera? Albo Napoleona czy Elvisa Presleya? A może sam radny Szwajlik, szef klubu SLD, to tak naprawdę Karol Wielki? I wszyscy, rzecz jasna, w pełni zdrowi.<br>&lt;au&gt;ŁUKASZ WARZECHA&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="art" sub="home"&gt;&lt;tit&gt;Nie zapominajmy o Holokauście&lt;/&gt;<br>Dramat Holokaustu to coś niespotykanego w dziejach. W XX wieku ludzkość splamiła się zbrodnią ludobójstwa, czystek etnicznych, rasizmu, ksenofobii i antysemityzmu. Wszyscy, którzy żyjemy w XXI wieku, nie możemy dopuścić, by coś podobnego kiedykolwiek się powtórzyło. Dlatego nowa zjednoczona Europa jest oparta na poszanowaniu godności istoty ludzkiej, prawa i wolności.<br>O Holokauście warto wciąż przypominać, a teraz w szczególności, bo minęło właśnie 59 lat, od
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego