Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 08.07
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
Informacje stamtąd muszą budzić najwyższy niepokój. Z wiosek wypędzono lub zbiegło już około miliona ludzi - jedna czwarta całej ludności - w napadach, pogromach i walkach zginęło ok. 50 tys. osób, setkom tysięcy dzieci, kobiet, starców grozi śmierć z głodu, chorób, wycieńczenia. Władze blokują lub utrudniają międzynarodową pomoc humanitarną.

To już jest ludobójstwo - mówią czołowi politycy świata (z wyjątkiem Chin i Rosji). Trzeba działać. Prawo międzynarodowe pozwala na interwencję w państwie, gdzie dokonuje się ludobójstwo, a jego władze nie chcą lub nie potrafią mu zapobiec. Ale po Iraku i Afganistanie Zachód - na czele z USA - nie kwapi się do kolejnej "wojny humanitarnej".

Darfur
Informacje stamtąd muszą budzić najwyższy niepokój. Z wiosek wypędzono lub zbiegło już około miliona ludzi - jedna czwarta całej ludności - w napadach, pogromach i walkach zginęło ok. 50 tys. osób, setkom tysięcy dzieci, kobiet, starców grozi śmierć z głodu, chorób, wycieńczenia. Władze blokują lub utrudniają międzynarodową pomoc humanitarną.<br><br>To już jest ludobójstwo - mówią czołowi politycy świata (z wyjątkiem Chin i Rosji). Trzeba działać. Prawo międzynarodowe pozwala na interwencję w państwie, gdzie dokonuje się ludobójstwo, a jego władze nie chcą lub nie potrafią mu zapobiec. Ale po Iraku i Afganistanie Zachód - na czele z USA - nie kwapi się do kolejnej "wojny humanitarnej".<br><br>Darfur
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego