Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Fronda
Nr: 8
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1998
media. Oni sami odpierają jednak zarzut antysemityzmu następująco: "Żydowski monoteizm stał się naprawdę totalitarny, gdy tylko przestał być żydowski i zażądał, aby ludzie, którzy wyznawali różne religie, podporządkowali się prawu jednego Boga". Tym samym niektórzy z działaczy NP zbliżają się do przedstawicieli tzw. "religii holocaustu", obarczającej winą za XX-wieczne ludobójstwo Żydów chrześcijaństwo.

Liderzy NP potępiają też chrystianizm za szerzenie mentalności egalitarystycznej, która ich zdaniem jest centralnym punktem wszelkich ideologii dekadenckich. Wiąże się to z kolejną cechą NP, jaką jest jej antyegalitaryzm.

Jak pisze Alain de Benoist, "dla św. Pawła każdy, Grek i Żyd, pan i niewolnik, mężczyzna i kobieta, wszyscy
media. Oni sami odpierają jednak zarzut antysemityzmu następująco: &lt;q&gt;"Żydowski monoteizm stał się naprawdę totalitarny, gdy tylko przestał być żydowski i zażądał, aby ludzie, którzy wyznawali różne religie, podporządkowali się prawu jednego Boga"&lt;/&gt;. Tym samym niektórzy z działaczy NP zbliżają się do przedstawicieli tzw. "religii holocaustu", obarczającej winą za XX-wieczne ludobójstwo Żydów chrześcijaństwo.<br><br> Liderzy NP potępiają też chrystianizm za szerzenie mentalności egalitarystycznej, która ich zdaniem jest centralnym punktem wszelkich ideologii dekadenckich. Wiąże się to z kolejną cechą NP, jaką jest jej &lt;orig&gt;antyegalitaryzm&lt;/&gt;.<br><br> Jak pisze Alain de Benoist, &lt;q&gt;"dla św. Pawła każdy, Grek i Żyd, pan i niewolnik, mężczyzna i kobieta, wszyscy
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego