Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 01.27
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
100 reformatorskich parlamentarzystów.
Dwa tygodnie temu Rada wykluczyła irańskich polityków reformatorskich z wyborów parlamentarnych. Odrzucono kandydatury prawie połowy z ponad ośmiu tysięcy osób. Projekt nowej ordynacji dawał jednak możliwość kandydowania w wyborach wszystkim dotychczasowym posłom, jeżeli nie zostały im przedstawione udokumentowane zarzuty.
k. z., ap, pap


Szwecja
Konferencja o zapobieganiu ludobójstwu
Zareagować na nową Srebrenicę

W poniedziałek rozpoczęła się w Sztokholmie międzynarodowa konferencja na temat zapobiegania ludobójstwu. To największa tego rodzaju konferencja od 1948 r., kiedy 133 kraje przyjęły konwencję ONZ przeciwko ludobójstwu. Sztokholmskie obrady mają zakończyć się sformułowaniem wspólnej deklaracji.
Na konferencję przybyli delegaci z 60 krajów (w tym z
100 reformatorskich parlamentarzystów.<br>Dwa tygodnie temu Rada wykluczyła irańskich polityków reformatorskich z wyborów parlamentarnych. Odrzucono kandydatury prawie połowy z ponad ośmiu tysięcy osób. Projekt nowej ordynacji dawał jednak możliwość kandydowania w wyborach wszystkim dotychczasowym posłom, jeżeli nie zostały im przedstawione udokumentowane zarzuty.<br>&lt;au&gt;k. z., ap, pap&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news" sub="world"&gt;<br>&lt;tit&gt;&lt;name type="place"&gt;Szwecja&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br>&lt;tit&gt;Konferencja o zapobieganiu ludobójstwu&lt;/&gt;<br>&lt;tit&gt;Zareagować na nową &lt;name type="place"&gt;Srebrenicę&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;intro&gt;W poniedziałek rozpoczęła się w &lt;name type="place"&gt;Sztokholmie&lt;/&gt; międzynarodowa konferencja na temat zapobiegania ludobójstwu. To największa tego rodzaju konferencja od 1948 r., kiedy 133 kraje przyjęły konwencję &lt;name type="org"&gt;ONZ&lt;/&gt; przeciwko ludobójstwu. Sztokholmskie obrady mają zakończyć się sformułowaniem wspólnej deklaracji.&lt;/&gt;<br>Na konferencję przybyli delegaci z 60 krajów (w tym z
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego