Typ tekstu: Książka
Autor: Jagiełło Michał
Tytuł: Wołanie w górach
Rok: 1999
Wspólne popisy na Kazalnicy, Żabiej Turni Mięguszowieckiej, Czołówce MSW [Taternicka nazwa czołowej ściany filara Mięguszowieckiego Szczytu Wielkiego - M.J.] czy Kościelcu są dla ratowanych czasem ostatnią szansą a dla ratowników - nie mogę uniknąć patosu - sensu życia.
Wyprawa może być także popisem sprawności, ale ów "popis" musi służyć ostatecznemu celowi - ratowaniu ludzi. Praca ratownika jest działaniem w najwyższym stopniu funkcjonalnym, ukierunkowanym na ten podstawowy cel, jakim jest ochrona ludzkiego życia i zdrowia zagrożonych w wysokogórskim terenie. Niestety, nie zawsze jest to możliwe.
Lipiec 1988 r. Na Mnichu wspina się kilka zespołów. Niektórzy pokonują dolną partię wschodniej ściany "na żywca" - nie wyjmując liny
Wspólne popisy na Kazalnicy, Żabiej Turni Mięguszowieckiej, Czołówce MSW [Taternicka nazwa czołowej ściany filara Mięguszowieckiego Szczytu Wielkiego - M.J.] czy Kościelcu są dla ratowanych czasem ostatnią szansą a dla ratowników - nie mogę uniknąć patosu - sensu życia.<br>Wyprawa może być także popisem sprawności, ale ów "popis" musi służyć ostatecznemu celowi - ratowaniu ludzi. Praca ratownika jest działaniem w najwyższym stopniu funkcjonalnym, ukierunkowanym na ten podstawowy cel, jakim jest ochrona ludzkiego życia i zdrowia zagrożonych w wysokogórskim terenie. Niestety, nie zawsze jest to możliwe.<br>Lipiec 1988 r. Na Mnichu wspina się kilka zespołów. Niektórzy pokonują dolną partię wschodniej ściany "na żywca" - nie wyjmując liny
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe słowo roku 2019

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe słowo roku 2019. 
Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!

Pobierz bezpłatny e-book
„Pułapki ortografii"
prof. Jerzego Bralczyka!

Uwaga, do ebooka zostały dołączone informacje handlowe w rozumieniu ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną, toteż jego zamówienie wymaga wyrażenia poniższych zgód.

Wyślij

Weź udział w akcji „Młodzieżowe słowo roku 2019” i odbierz darmowy e-book!