Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 24.05
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
5 mld złotych, dzięki czemu armia zostanie szybciej zmodernizowana, np. wyposażona w nowy samolot wielozadaniowy.


LUSTRACJA
Prezes KRUS podejrzany o napisanie nieprawdy
Maksymilian Delekta: Odchodzę, bo jestem człowiekiem honoru

Maksymilian Delekta, jeden z najdłużej pełniących wysokie stanowisko urzędników państwowych, nie podał się wczoraj do dymisji tylko dlatego, że jego rozprawa lustracyjna skończyła się późno. Ale mówi, że decyzję już podjął.
- Odchodzę, bo jestem człowiekiem honoru. Aby kierować taką instytucją, trzeba cieszyć się pełnym autorytetem. A ta rozprawa mój autorytet podważa - mówi.
Kazimierz Groblewski
5 mld &lt;name type="prod"&gt;złotych&lt;/name&gt;, dzięki czemu armia zostanie szybciej zmodernizowana, np. wyposażona w nowy samolot wielozadaniowy.&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news" sex="m"&gt;<br>&lt;tit&gt;LUSTRACJA <br>Prezes &lt;name type="org"&gt;KRUS&lt;/name&gt; podejrzany o napisanie nieprawdy <br>&lt;name type="person"&gt;Maksymilian Delekta&lt;/name&gt;: Odchodzę, bo jestem człowiekiem honoru&lt;/tit&gt;<br><br>&lt;name type="person"&gt;Maksymilian Delekta&lt;/name&gt;, jeden z najdłużej pełniących wysokie stanowisko urzędników państwowych, nie podał się wczoraj do dymisji tylko dlatego, że jego rozprawa lustracyjna skończyła się późno. Ale mówi, że decyzję już podjął. <br>- Odchodzę, bo jestem człowiekiem honoru. Aby kierować taką instytucją, trzeba cieszyć się pełnym autorytetem. A ta rozprawa mój autorytet podważa - mówi. <br>&lt;au&gt;Kazimierz Groblewski
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego