Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Życie
Nr: 03.03
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
Głowacki, Piotrków Trybunalski


Opolski sędzia użyczał SB w latach 80-tych własnego mieszkania
Sędzia kłamcą lustracyjnym

Opolski sędzia Zbigniew Mieszkowski skłamał w oświadczeniu lustracyjnym - orzekł w czwartek Sąd Lustracyjny. Mieszkowski w latach 80. wynajmował swoje mieszkanie Służbie Bezpieczeństwa jako lokal kontaktowy.

- Sąd stwierdza, że Mieszkowski złożył niezgodne z prawdą oświadczenie lustracyjne, albowiem udzielał pomocy przy operacyjnym zdobywaniu informacji przez organa bezpieczeństwa państwa - uznał w czwartek sąd. Wyrok nie jest prawomocny, ale jeśli rozprawa apelacyjna nie zmieni werdyktu, Mieszkowski musiałby odejść z zawodu.
Mieszkowski w latach 1984-89 był prokuratorem i, jak uznał sąd, użyczał swojego mieszkania opolskiej SB na „lokal
Głowacki, Piotrków Trybunalski&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news"&gt;<br>&lt;tit&gt;Opolski sędzia użyczał SB w latach 80-tych własnego mieszkania&lt;/&gt;<br>&lt;tit&gt;Sędzia kłamcą lustracyjnym&lt;/&gt;<br><br>&lt;intro&gt;Opolski sędzia Zbigniew Mieszkowski skłamał w oświadczeniu lustracyjnym - orzekł w czwartek Sąd Lustracyjny. Mieszkowski w latach 80. wynajmował swoje mieszkanie Służbie Bezpieczeństwa jako lokal kontaktowy.&lt;/&gt;<br><br>- Sąd stwierdza, że Mieszkowski złożył niezgodne z prawdą oświadczenie lustracyjne, albowiem udzielał pomocy przy operacyjnym zdobywaniu informacji przez organa bezpieczeństwa państwa - uznał w czwartek sąd. Wyrok nie jest prawomocny, ale jeśli rozprawa apelacyjna nie zmieni werdyktu, Mieszkowski musiałby odejść z zawodu. <br>Mieszkowski w latach 1984-89 był prokuratorem i, jak uznał sąd, użyczał swojego mieszkania opolskiej SB na &#132;lokal
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego