Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Życie
Nr: 18.01
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
jest niewinny. Wniosek o wszczęcie postępowania w sprawie Tomaszewskiego trafił do Sądu Lustracyjnego w sierpniu ubiegłego roku. W kilka dni później wicepremier został zdymisjonowany. Sam do końca nie chciał zrezygnować ze stanowiska. (Wcześniej władze AWS podjęły decyzję o wycofywaniu ze stanowisk publicznych osób podejrzewanych przez rzecznika o kłamstwo lustracyjne).
Rozprawy lustracyjne w sprawie Tomaszewskiego zaplanowano na 18, 19 i 20 stycznia. W tym czasie zostanie przesłuchanych sześciu świadków. Jeśli sąd potwierdzi podejrzenia rzecznika i uzna byłego wicepremiera za "kłamcę lustracyjnego" - Tomaszewski nie będzie mógł przez dziesięć lat sprawować funkcji publicznych.
- To nie była łatwa sprawa, ale dowody ułożyły się w taki
jest niewinny. Wniosek o wszczęcie postępowania w sprawie Tomaszewskiego trafił do Sądu Lustracyjnego w sierpniu ubiegłego roku. W kilka dni później wicepremier został zdymisjonowany. Sam do końca nie chciał zrezygnować ze stanowiska. (Wcześniej władze AWS podjęły decyzję o wycofywaniu ze stanowisk publicznych osób podejrzewanych przez rzecznika o kłamstwo lustracyjne). <br>Rozprawy lustracyjne w sprawie Tomaszewskiego zaplanowano na 18, 19 i 20 stycznia. W tym czasie zostanie przesłuchanych sześciu świadków. Jeśli sąd potwierdzi podejrzenia rzecznika i uzna byłego wicepremiera za "kłamcę lustracyjnego" - Tomaszewski nie będzie mógł przez dziesięć lat sprawować funkcji publicznych. <br>- To nie była łatwa sprawa, ale dowody ułożyły się w taki
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego