Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 10.28
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
do wyborów z SLD

Unia Pracy nie wystartuje w przyszłorocznych wyborach parlamentarnych wspólnie z Sojuszem Lewicy Demokratycznej - zadeklarowała wczoraj szefowa UP, wicepremier Izabela Jaruga-Nowacka. Zastrzegła, że nie było jeszcze w tej sprawie żadnej deklaracji Rady Krajowej partii.
(PAP)Lustracja Oleksego poczeka

Choroba jednego z adwokatów uniemożliwiła wczoraj kontynuowanie procesu lustracyjnego Józefa Oleksego, podejrzewanego przez rzecznika interesu publicznego o współpracę w latach siedemdziesiątych z wywiadem wojskowym. Sam marszałek Sejmu stawił się w sądzie, bo nie wiedział o niedyspozycji swego obrońcy. Rozprawa będzie kontynuowana 8 listopada.
J.O.U papieża o naprawie Rzeczypospolitej

O pomoc w działaniach na rzecz naprawy Rzeczypospolitej prosili
do wyborów z &lt;name type="org"&gt;SLD&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;name type="org"&gt;Unia Pracy&lt;/&gt; nie wystartuje w przyszłorocznych wyborach parlamentarnych wspólnie z &lt;name type="org"&gt;Sojuszem Lewicy Demokratycznej&lt;/&gt; - zadeklarowała wczoraj szefowa &lt;name type="org"&gt;UP&lt;/&gt;, wicepremier &lt;name type="person"&gt;Izabela Jaruga-Nowacka&lt;/&gt;. Zastrzegła, że nie było jeszcze w tej sprawie żadnej deklaracji &lt;name type="org"&gt;Rady Krajowej&lt;/&gt; partii. <br>&lt;au&gt;(PAP)&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news" sub="home" sex="mf"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Lustracja &lt;name type="person"&gt;Oleksego&lt;/&gt; poczeka&lt;/&gt;<br><br>Choroba jednego z adwokatów uniemożliwiła wczoraj kontynuowanie procesu lustracyjnego &lt;name type="person"&gt;Józefa Oleksego&lt;/&gt;, podejrzewanego przez rzecznika interesu publicznego o współpracę w latach siedemdziesiątych z wywiadem wojskowym. Sam marszałek &lt;name type="org"&gt;Sejmu&lt;/&gt; stawił się w sądzie, bo nie wiedział o niedyspozycji swego obrońcy. Rozprawa będzie kontynuowana 8 listopada.<br>&lt;au&gt;J.O.&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news" sub="home" sex="mf"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;U papieża o naprawie &lt;name type="place"&gt;Rzeczypospolitej&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>O pomoc w działaniach na rzecz naprawy &lt;name type="place"&gt;Rzeczypospolitej&lt;/&gt; prosili
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego